Європейські холдинги попередили фермерів про значне зменшення закупівельної вартостї цукрових буряків

Період високої маржинальності цукрових буряків поступово минає.
Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.
За його словами, цукрові буряки – культура, яка може 2-3 сезони приносити гарні прибутки за умов сприятливої світової кон’юнктури.
«Проте у нинішньому сезоні цукрові заводи максимально орієнтували господарства, що вартість солодких коренів не перевищуватиме торішні ціни — 2,0–2,3 тис. грн/т. Адже гуртова вартість цукру значно знизились й не перевищувала 22-23 грн/т й була на рівні собівартості виробництва. Натомість собівартість виготовлення цукру щороку зростає щонайменше на 10% внаслідок інфляційних процесів, збільшення вартості палива та фонду заробітної плати. Тож у наступному сезоні не варто розраховувати на зростання закупівельної вартості цукрових буряків», – зауважив Олександр Коротинський.
Він також розповів, що про тенденцію щодо зменшення маржинальності цукрових буряків та власне цукровиробництва свідчить і те, що всі великі європейські холдинги попередили фермерів про значне зменшення закупівельної вартостї солодких коренів з базовою цукристістю з 53-56 Є/т до 40 Є/т (пікова ціна на цукрові буряки у ЄС становила близько 60 Є/т).
«Тож європейські фермери одразу знають, що культура стає менш привабливою й відкоригують відповідно посівні площі», – додав Олександр Коротинський.
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Через дефіцит робочої сили прогнозується висока ціна на ягоди
Перша партія пшениці після повалення Асада прибула до сирійського порту. Ймовірно,...
В Україні набрали чинності європейські митні правила
Імпорт сої до Китаю зі США виріс у березні, але Бразилія має намір домінувати на р...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом