Європейські ф’ючерси на пшеницю знизилися у понеділок третю сесію поспіль

Європейські ф’ючерси на пшеницю знизилися у понеділок третю сесію поспіль, оскільки зміцнення євро посилило побоювання щодо експорту, а нещодавні побоювання щодо погоди вщухли.
Обсяги торгів були невеликими, оскільки святкові дні Чикаго позбавили Euronext звичайного імпульсу.
Базова вереснева продовольча пшениця на паризькій біржі Euronext закрилася зі зниженням на 0,3% до 205,75 євро ($234,12) за тонну. Контракт продовжив відходити від місячного піку минулого середовища в 213 євро і повернувся до мінімуму контракту в 201 євро, досягнутий два тижні тому.
Ціни на пшеницю зросли на початку минулого тижня, оскільки побоювання щодо несприятливих погодних умов у росії та Китаї підштовхнули спекулянтів до закриття коротких позицій.
Проте з того часу трейдери зменшують ризик значної шкоди врожаю, а слабкий експортний попит також охолодив ринок.
Євро виріс до місячного максимуму щодо долара.
«Євро сьогодні трохи вагається», — сказав один із трейдерів ф’ючерсами.
Служба моніторингу сільськогосподарських культур Європейського союзу MARS трохи підвищила свій прогноз щодо врожайності м’якої пшениці цього року в Євросоюзі, пославшись на сприятливі дощі на півдні Європи та поки що обмежені наслідки тривалого посушливого періоду в Північній Європі.
“На ринку дуже мало попиту, і Чорне море, схоже, отримує те, що є”, – сказав один німецький трейдер. «Загалом імпортери очікують на хороші врожаї в росії, Україні та ЄС і чекають, коли час збору врожаю чинитиме знижувальний тиск на ціни».
У регіонах, що постраждали від посухи, вирощування пшениці на півночі Німеччини минулими вихідними пройшли рясні дощі, що розвіяло побоювання з приводу посухи, що загрожує посівам.
“Великий безпосередній страх перед збитком від посухи розвіявся”, – сказав інший німецький трейдер. «Але більшість північної Німеччини отримала лише близько 30% від норми опадів цього року. Загалом північна Німеччина, як і раніше, відчуває дефіцит води, і в найближчі тижні необхідно більше дощів».
За даними операторів ринку, державний імпортер Ірану SLAL оголосив міжнародні тендери на закупівлю 120 тис. тонн кукурудзи, ячменю та соєвого шроту.
Зокрема, кукурудзу імпортер очікує закупити з Бразилії, ЄС або Причорноморського регіону (включаючи Туреччину), ячмінь – з ЄС, росії, України чи інших країн Причорноморського регіону та Казахстану, соєве борошно – з Бразилії та Аргентини.
За умовами тендеру продукція має бути поставлена імпортеру у липні та серпні.
Санкції проти Ірану спричиняють проблеми з оплатою, що ускладнює торгівлю. Санкції, накладені на Іран через ядерну програму, не поширюються на продукти харчування, але вони вплинули на фінансову систему країни, викликавши складні та нерегулярні схеми платежів. За словами трейдерів, Іран пропонує оплату за нові тендери в євро через два банки: один в Іраку та інший – у Туреччині.
Ф’ючерси на канолу на біржі ICE знизилися в понеділок у день вкрай низької торгівлі, оскільки більшість ринків США закриті через свято.
• Липнева канола знизилася на $2,30 до $718,50 за метричну тонну. Листопадова знизилася на 10 центів до $688,20.
• За словами трейдерів, без контракту на соєву олію товарної біржі Чикаго на спредову торгівлю через свято Дня поминання і низьку комерційну активність, здатну стимулювати хеджування, на ринку каноли нічого особливого не відбувалося.
• Обсяг торгів за липневими контрактами становив лише трохи більше 8000 контрактів порівняно з більш ніж 18 000 у п’ятницю і жодним днем нижче 20 000 з 2 квітня.
• Канадська фермерська продукція привернула до себе особливу увагу в середині дня в понеділок, коли король Чарльз і королева Камілла прибули до Оттави і відвідали фермерський ринок. Король відкриває парламент у вівторок, що багато хто описує як знак підтримки Канади, яка стикається з численними викликами своєї економіки та суверенітету з боку адміністрації Трампа в США.
• Серпневі ф’ючерси на ріпак Euronext у понеділок були на тому ж рівні. Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію зросли на 0,16%.
• Канадський дол. знаходиться на семимісячному максимумі.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Найцікавіше з програми — вже тут!
На експорті м’яса птиці за 4 місяці Україна заробила на 19,5% більше
Індія запроваджує обмеження на запаси пшениці для стабілізації цін
Агроекспорт вантажівками продовжує збільшуватись і дешевшати
Малайзія розпалює «дипломатію тушкованого м’яса» за допомогою пальмового жир...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом