Європа планує збільшити експорт продовольчої продукції України за допомогою сухопутних маршрутів

Джерело:  УкрАгроКонсалт
UkrAgroConsult

Європейський cоюз завершує розробку плану сприяння наземному експорту українських запасів харчових продуктів, оскільки російське вторгнення блокує доступ до важливих чорноморських портів країни, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Європейська комісія 10 травня розглянула стратегію, яка включатиме технічні та бюрократичні ініціативи щодо прискорення доставки рослинних олій, кукурудзи та пшениці, деяких із ключових експортних товарів України.

Виконавчий орган ЄС стурбований логістичними проблемами, які можуть перешкодити зусиллям щодо використання альтернативних наземних маршрутів через сусідні країни, оскільки недоліки інфраструктури можуть перешкоджати експорту, незважаючи на нещодавні кроки щодо усунення торгових бар’єрів з Києвом.

Аграрно-продовольчий сектор України становить майже 10% її ВВП. У 2021 році країна експортувала у світ продовольчих товарів на загальну суму майже 28 млрд доларів, у тому числі до ЄС – 7 млрд євро (7,4 млрд доларів). До війни через Чорне море, яке наразі перекрите російськими військовими кораблями, щомісяця перевозили близько 5 млн тонн.

ЄС та Україна активно працюють, щоб знайти рішення до літа, оскільки Україна повинна експортувати щонайменше 25 млн тонн агропродукції, що застрягли в країні, до початку сезону 2022/23.

Українська продукція стикається з безліччю фітосанітарних заходів і квот для наземного транспорту, які ускладнюють можливість проїзду через різні країни-члени до кінцевого пункту призначення.

Європейські чиновники заявили, що пошук рішення щодо експорту продовольчоъ продукціх з України має бути пріоритетом не лише для пом’якшення поточної глобальної продовольчої кризи, але й для забезпечення надходжень для покриття нагальних фінансових потреб Києва.

«Україна – багата країна, це пшеничний кошик Європи. Наразі це 8 мільярдів євро пшениці з торішнього врожаю, яку вони не можуть експортувати через море», – заявив президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox