Єврокомісія уклала угоду з МЕРКОСУР

Джерело:  NV.ua
Меркосур

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн уклала політичну угоду про зону вільної торгівлі зі спільним ринком країн Південної Америки — МЕРКОСУР.

«Ця угода — не просто економічна можливість, це політична необхідність. Ми є партнерами-однодумцями. Ми вважаємо, що відкритість і співпраця — справжні двигуни прогресу і процвітання. Я знаю, що сильні вітри дмуть у протилежному напрямку: до ізоляції та фрагментації. Але ця угода — наша чітка відповідь. Ми стоїмо разом на світовій арені як партнери», — заявила голова ЄК на прес-конференції в столиці Уругваю Монтевідео.

У своєму комюніке Єврокомісія повідомила, що глава ЄК провела завершальну частину переговорів за угодою ЄС-МЕРКОСУР із президентами Бразилії Луїсом Інасіу Лулою да Сілва, Аргентини Хав’єром Мілеєм, Парагваю Сантьяго Пеньєю та Уругваю Луїсом Лакальє Поу.

За оцінкою глави ЄК, ця угода «принесе істотні вигоди споживачам і підприємствам з обох сторін».

Вона сказала: «Ми вислухали побоювання наших фермерів і діяли відповідно до них. Ця угода включає в себе надійні гарантії для захисту ваших засобів до існування».

За її словами, угода ЄС-МЕРКОСУР є «найбільшою в історії, коли йдеться про захист продуктів харчування та напоїв ЄС», вона, стверджувала фон дер Ляєн, «дасть змогу компаніям ЄС заощадити 4 млрд євро експортних мит на рік».

Тим самим, вважає глава ЄК, Європейський союз і МЕРКОСУР «створюють одне з найбільших торгових та інвестиційних партнерств, які коли-небудь бачив світ». «Ми усуваємо бар’єри і даємо хід інвестиціям. Ми формуємо ринок з більш ніж 700 млн споживачів», — заявила вона.

Угода з МЕРКОСУР має бути схвалена державами-членами ЄС і пройти затвердження Європейського парламенту.

Цієї домовленості досягнуто в період, коли сільгоспвиробники низки країн ЄС сильно стривожені очікуваним напливом дешевої, безмитної сільгосппродукції з Південної Америки.

Серед держав Євросоюзу, які особливо рішуче виступали проти угоди з МЕРКОСУР, — Франція. Президент Емманюель Макрон напередодні заявив, що така угода в її нинішньому вигляді неприйнятна для французького агропродовольчого сектора. Французька преса не забула звернути увагу на те, що фон дер Ляєн приурочила свій візит до Уругваю до днів урядової кризи у Франції, коли кабінет міністрів Мішеля Барньє був відправлений у відставку в результаті вотуму недовіри «Національних зборів».

Проти зони вільної торгівлі з МЕРКОСУР також налаштовані такі великі країни-виробники сільгосппродукції, як Італія та Польща. Протести проти угоди не перестають висловлювати сільгоспвиробники Бельгії та Нідерландів.

Проти зони вільної торгівлі з МЕРКОСУР також налаштовані такі великі країни-виробники сільгосппродукції, як Італія та Польща. Протести проти угоди не перестають висловлювати сільгоспвиробники Бельгії та Нідерландів.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!