Євроінтеграція молочної галузі: Над змінами у законодавстві працюватимуть 11 груп
Комітет з євроінтеграції молочної галузі Спілки молочних підприємств України активно працює над впровадженням європейських стандартів у вітчизняну молочну промисловість. До кінця поточного року будуть сформовані 11 робочих груп, кожна з яких зосередиться на одному з ключових напрямків інтеграції законодавства.
Про це під час всеукраїнської конференції “Молочний бізнес 2024” повідомила координаторка комітету Єлизавета Святківська.
За її словами, кожна робоча група об’єднає українських та європейських експертів, які спільно оцінюватимуть необхідні зміни та вивчатимуть найкращі європейські практики.
Мета такої співпраці – розробити детальний план імплементації європейських стандартів в Україні.
Робочі групи працюватимуть за такими напрямками:
- продукти харчування: гігієна, безпека, боротьба з харчовими шахрайствами;
- відстежуваність: ідентифікація продукції, інформування споживачів, система швидкого реагування на харчові ризики;
- сільськогосподарські тварини: здоров’я, ідентифікація, реєстрація, забезпечення добробуту тварин;
- годівля та корми для тварин;
- побічні продукти тваринного походження;
- сталий розвиток: екологічні аспекти тваринництва та переробки.
Також групи працюватимуть над спільною організацією ринків. Зокрема, йдеться про договірні відносини та декларації першого покупця, правила для міжгалузевих організацій, маркетингові стандарти та механізми торгівлі.
“Важливо розуміти, що європейські стандарти – це не рекомендації, а чітко визначені вимоги. І наша задача зрозуміти як ми можемо їх дотримуватися з урахуванням особливостей українського виробництва. Національне законодавство може деталізувати положення європейських нормативних актів та адаптувати їх до українських реалій, але не змінювати суть вимог.
Тому, у нас не повинно бути таких дискусій які точилися раніше щодо самих вимог, а кожна робоча група має зосередиться на тому, щоб зрозуміти, які саме заходи необхідно вжити для повного впровадження європейських стандартів в Україні”, – підкреслила Святківська.
Вона наголосила, що створення робочих груп є критично важливим кроком для успішної євроінтеграції молочної галузі. Адже, об’єднання зусиль українських та європейських фахівців дозволить швидко адаптувати українське законодавство та відкриє нові можливості для наших виробників на європейському ринку.
Як повідомлялося, упродовж 14-15 листопада у Римі відбулася 24-та щорічна конференція учасників Європейської молочної асоціації. У ній також взяла участь українська делегація – представники Спілки молочних підприємств України, серед яких такі компанії як “КОМО”, “Волошкове поле”, “Ічнянський молочно-консервний комбінат” та “Молочний альянс”.
За результатами зустрічей підписано спільне звернення до уряду України та ЄС із закликом прискорення євроінтеграційних процесів нашої країни та збільшення інвестицій у галузь.
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
Ще одна контейнерна лінія повертається в Україну
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Кабмін врегулював механізм обтяження майна, яке є заставою за аграрними нотами
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом