ЄС залишається важливим покупцем сої із США

Джерело:  OleoScope
соя

ЄС, поряд із Китаєм, є найбільшим покупцем соєвих бобів із США. Однак Союз оголошує про перші тарифи у відповідь у відповідь на тарифну політику США. Це, ймовірно, вплине на продаж сої в США.

США є другим за величиною постачальником сої у світі після Бразилії. При обсязі національного виробництва трохи менше 119 млн тонн очікується, що в сезоні 2024/25 через світові океани буде експортовано близько 50 млн тонн соєвих бобів із США. Основним покупцем є Китай, проте значну частку також займає Європейський Союз, який посідає друге місце серед найважливіших ринків збуту США. За даними Комісії ЄС, за минулий маркетинговий рік Союз імпортував з-за кордону 13,1 млн тонн соєвих бобів. З них близько 5,9 млн. тонн надійшло з Бразилії. Із США було імпортовано 5,3 млн тонн, що становило майже 41% від загального обсягу імпорту.

Цього сезону склалася інша картина. До 16 березня 2025 року ЄС імпортував з-за кордону близько 9,6 млн. тонн сої. Найбільша частка (53%) — 5,1 млн. тонн — припала на Сполучені Штати.Однак, на думку Союзу сприяння вирощуванню олійних і зернових культур Німеччини (UFOP), все може змінитися найближчим часом, оскільки збирання врожаю в Бразилії відбулося лише в лютому/березні 2025 року і в найближчі місяці соя врожаю 2025 року, швидше за все, буде переважно поставлятися з Південної Америки.

Крім того, Комісія ЄС оголосила, що має намір запровадити каральні мита у розмірі 25% на сільськогосподарську продукцію США, включаючи соєві боби, у відповідь на спеціальні мита, введені США на імпорт сталі та алюмінію. Вони можуть набути чинності у середині квітня. Враховуючи рясні поставки у світі, імпортери з ЄС, ймовірно, звернуться, зокрема, до бобів з Південної Америки, щоб задовольнити попит. Україна, найімовірніше, також стане об’єктом підвищеної уваги як постачальник. Програли в цьому випадку американські виробники сої, які втратить важливий ринок збуту.

Американська асоціація сої (ASA) раніше прогнозувала, що фермерам у Штатах неминуче доведеться скоротити своє виробництво, тоді як Південна Америка заповнить порожнечу на ринку. Ще одна торговельна війна, на думку експертів, призведе до постійного скорочення частки ринку для американської сої.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!