ЄС тимчасово скасує мита на імпорт азотних добрив
Рада Європейського Союзу ухвалила рішення на один рік призупинити дію мит на імпорт азотних добрив, які використовуються у сільському господарстві. Рішення пов’язане зі зростанням цін та дефіцитом добрив через нестабільну ситуацію в Ормузькій протоці, що вплинула на світові поставки сировини. Водночас це рішення не поширюється на росію та білорусь, які перебувають під санкціями ЄС через війну проти України.
Тимчасове скасування мит також стосуватиметься імпорту сировини для виробництва добрив, зокрема карбаміду та аміаку. У Єврокомісії зазначають, що головною метою є зниження витрат для європейських фермерів і виробників добрив.
Очікується, що новий механізм дозволить аграрному сектору ЄС заощадити близько 60 млн євро. Водночас Брюссель прагне зменшити залежність від поставок добрив із росії та білорусі, проти яких діють санкції через війну в Україні.
Згідно з рішенням, мита не застосовуватимуться до імпорту з країн, які мають статус найбільшого сприяння у торгівлі з ЄС. Обсяг безмитного імпорту буде обмежений квотою, що відповідатиме рівню поставок 2024 року, а також додатковими 20% від обсягів, які раніше імпортувалися з росії та білорусі.
У Єврокомісії повідомили, що уважно стежитимуть за ситуацією на ринку та згодом вирішать, чи потрібно продовжувати дію цього заходу. ЄС наголошує, що стабільне постачання добрив є критично важливим для продовольчої безпеки та підтримки конкурентоспроможності європейського агросектору.
Читайте також
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
У 2026 році Ель-Ніньйо з ймовірністю 63% стане найпотужнішим за час спостережень
Умови першої декади червня для вегетації сільгоспкультур були задовільними
USDA покращив світові баланси олійних культур
Українські аграрії практично завершили весняну посівну кампанію
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом