ЄС пускає на свій ринок українське насіння олійних культур і буряків

Європейський парламент сьогодні, 3 квітня 2025 року, підтримав рішення з надання в ЄС еквівалентності системі сертифікації та насінню олійних культур і насінню буряків, які виробляються в Україні.
Як повідомляє Насіннєва асоціація України, відповідне рішення підтримали 411 євродепутатів, 191 — проти, 13 — утрималися.
«Згідно з ухваленим рішенням насіння соняшнику, олійного ріпаку, сої та буряків отримає доступ до ринків ЄС», — уточнили в асоціації.
Зазначається, що своїм рішенням Європейський парламент внесе зміни до Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС від 16 грудня 2002 року щодо еквівалентності польових перевірок, проведених у третіх країнах щодо виробництва насіннєвих культур, та еквівалентності виробництва насіння в третіх країнах.
«Законодавча ініціатива [COM(2024)0052 – C9-0026/2024 – 2024/0027(COD)] була спільною для Молдови та України. Вона стосується еквівалентності польового інспектування, що проводиться в цих країнах, щодо, зокрема, насіння кормових культур у Республіці Молдова, та щодо еквівалентності насіння буряків і насіння олійних культур (три культури), вироблених в Україні», — додали в асоціації.
З осені 2020 року еквівалентність ЄС уже поширюється на насіння зернових, сорго та кукурудзи з України. Відповідно до проголосованого документа в Додатку 1 Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС буде оновлено інформацію про Україну. В переліку третіх країн, насіння з яких визнається еквівалентним до вимог ЄС, навпроти будуть зазначені нові культури, на які поширюється еквівалентність.
«До культур, що визначені Директивою Ради 66/402/ЄЕС про реалізацію насіння злаків, будуть також додані культури з Директиви Ради 2002/54/ЄС року про реалізацію насіння буряку та з Директиви Ради 2002/57/ЄС про реалізацію насіння олійних і прядивних культур (тільки щодо Brassica napus, Glycine max та Helianthus annuus)», — пояснили в асоціації.
Наразі щодо законодавчої ініціативи має ще бути узгоджена низка формальностей (так званий Трилог між представниками Європейського парламенту, Ради ЄС та Європейської комісії). Після чого документ буде опубліковано в Офіційному віснику ЄС (Official Journal of the European Union (the OJEU)).
Зміни наберуть чинності на двадцятий день після офіційної публікації.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Виробників яєць закликали встановити “чесні” ціни перед Великоднем
Обвал фондового ринку США став найбільшим з часів пандемії короновірусу
Прогноз на вихідні: тепло зникає, на зміну приходять дощі
На світових ринках загострюється дефіцит ріпакового шроту
В Україні планують запуск нового тракторного заводу за підтримки корейських партнерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом