Єгипет укладе новий контракт на українське зерно, вигідніший для експортерів

Єгипет укладе з Україною новий контракт на постачання зерна. Він буде вигіднішим для зернотрейдерів. Так прокоментував нещодавнє розірвання контракту перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.
Він зазначив, що кілька днів тому з’явилась інформація, що Єгипет нібито відмовився від українського зерна.
«Мене попросили прокоментувати даний кейс, і я вирішив розібратися у темі детально. Спершу я зателефонував послу України в Єгипті Миколі Нагорному — уточнити інформацію на місці, і посол наш надав мені повну інформацію. З іншого боку, я зв’язався із зернотрейдерами, про яких говорилося у повідомленні, і виявилося все зовсім не так. Дійсно, контракт був укладений. Так, українська сторона у зв’язку із блокадою портів не могла виконати його своєчасно», — розповів Непран.
За його словами, в угоді не був передбачений пункт про існування форс-мажору. Якби такий пункт був, то сторони звернулися б до Торгово-промислової палати України, і їм би видали сертифікат, і це стало б підставою без штрафних санкцій продовжити термін виконання контракту.
«Тому вони прийняли цілком цивілізоване на законодавчому рівні рішення — закрити той контракт, який не можна виконати, і відкрити новий контракт, за яким здійснити закупку далі. Ба більше, як повідомив мені наш посол у Єгипті Микола Нагорний, єгипетська сторона офіційно завірила його у тому, що вона в жодному разі не відмовляється від співпраці з Україною, що вони розуміють ситуацію із блокуванням портів, і Єгипет надалі готовий працювати з Україною і закуповувати зерно», — підкреслив Непран.
За його словами, зернотрейдери «навіть раді такій ситуації», тому що, коли підписувалася угода в грудні минулого року, то ціна була десь $249-250 за тонну.
«Зараз ціна виросла майже вдвічі. Тобто з економічного погляду їм навіть вигідніше стало, адже новий контракт укладатиметься вже за іншою ціною. Всі кричали, що зрада, а виявилася перемога», — підсумував він.
Читайте також
На Київщині запустять виробничу лінію з виготовлення пропареної гречаної крупи
Індія має намір подвоїти виробництво кукурудзи до 86 млн тонн до 2047 року
За місяць набере чинності нова редакція договору щодо вантажних перевезень залізницею
Ціни на сою на CBOT знизилися до багатомісячного мінімуму
Україна отримала ще 1 млрд грн для підтримки фермерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом