Як забезпечити високу ефективність пізньої сівби
Через постійні дощі на українських полях лишилися 80% соняшнику та 90% сої. Утім, саме ці культури є основними попередниками озимої пшениці. Відтак, цьогоріч осіння сівба буде пізньою. Для максимізації ефективності процесу необхідно дотримуватись певних правил.
Про це повідомляє прес-служба PÖTTINGER.
Стратегія пізнього висіву будується на наступних принципах:
- Без осіннього кущення. Ціль під час входження в зиму – від 4 до 6 млн стебел/га. Оскільки кущення не передбачається, то має зійти від 4 млн рослин на гектар.
- Без стартового азоту. Основна ціль азоту в стартовому підживленні – стимулювання осіннього кущення. Оскільки ми на нього не розраховуємо, то можна трохи зекономити.
- У стані шильця. Оптимальна фаза входження в зиму – 3-4 продуктивних стебла на рослині. З пізніми посівами такого досягти не можливо. Друга фаза за якістю перезимівлі – фаза шильця чи одного листочка.
- У фізично стиглий ґрунт. Щоб вийти в поле раніше та не зруйнувати структуру ґрунту, знизьте тиск у шинах трактора та пакерних колесах посівного комплексу. Налаштуйте мінімальний тиск на сошник. Підведіть чистики шин та сошника.
- На глибину в 2-2,5 см. За достатньої вологи, це оптимальна глибина для отримання швидких дружніх сходів. Сіяти глибше варто лише в тому випадку, якщо ваша сівалка не може чітко дотримати цю глибину.
- Спробуйте прямий висів. Оцініть кількість пожнивних решток та стан ґрунту в глибших шарах.
Читайте також
В УЗ розраховують, що індексовані тарифи почнуть діяти з 1 лютого 2025 року
Індонезія припинить імпорт цукру та солі з наступного року
Виграний у міноритаріїв суд не вплине на процедуру делістингу Кернела — Управління...
Балтійський індекс досяг 15-місячного мінімуму на тлі зниження ставок на судна
МХП планує купити іспанського виробника курятини та свинини
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом