Як призупинення торгівлі яловичиною між Бразилією та Китаєм може вплинути на світові ринки

Джерело:  Meatinfo
beef мясо свинина говядина pork

23 лютого постачання яловичини з Бразилії до Китаю було припинено через підтверджений випадок атипової коров’ячої енцефалопатії. Це підпадає під протокол охорони здоров’я, що діє між двома країнами, який вимагає добровільного припинення продажів після повідомлення про хворобу.

Експорт яловичини з Бразилії загалом зростав швидкими темпами за останні два десятиліття, чому сприяло зростання світового попиту на яловичину. Зростання за останні десять років значною мірою було обумовлено Китаєм, при цьому тенденції китайського попиту в даний час значно впливають на бразильську торгівлю.

Щоб уявити розмір цих ринків, у середньому Бразилія експортує більше яловичини по всьому світу за місяць, ніж Великобританія експортує протягом року (середньомісячний експорт Бразилії становив 150–190 тис. тонн період із 2020 по 2022 рік). У 2022 році 55% річного обсягу експорту яловичини Бразилії припадало на Китай порівняно з 2% десять років тому.

Раніше бразильська яловичина не постачалася на китайський ринок через коров’ячий сказ. Остання заборона була у вересні 2021 року і тривала близько трьох місяців. Хоча попередні призупинення (наприклад, у 2019 році) не тривали так довго. Щодо обсягів торгівлі, то в четвертому кварталі 2021 року загальний обсяг експорту бразильської яловичини різко впав. Більше яловичини було відправлено до інших країн, особливо до США, але це аж ніяк не компенсувало втрати постачання ринку Китаю. Однак обсяги відновилися досить швидко після скасування припинення.

Дивлячись на динаміку цін на той час, можна сказати, що ціни в Бразилії (та й у сусідніх країнах) опинилися під тиском, знижуючись протягом жовтня-листопада. Однак неясно, який вплив на ціни справила сама заборона експорту. Хоча Бразилія значною мірою залежить від Китаю в торгівлі яловичиною, експорт становить лише близько п’ятої частини загального виробництва яловичини в Бразилії. Повідомлялося, що слабше внутрішнє споживання також вплинуло ціни тоді. Справді, ціни на бразильську худобу відтоді повернулися до рівня, що спостерігався тоді, під тиском збільшення пропозиції великої рогатої худоби та повільного внутрішнього споживання.

Очікується, що загальний попит на білок у Китаї зросте у 2023 році, оскільки обмеження COVID будуть ослаблені, хоча залишається певна невизначеність щодо того, як швидко це станеться. Галузеві прогнози вказують на збільшення імпортного попиту на свинину та яловичину у 2023 році, оскільки споживання випереджає очікуване зростання виробництва.

Трейдери по всьому світу уважно стежитимуть за ситуацією і оцінюватимуть масштаби можливостей, що відкриваються.

Цілком імовірно, що Китай спробує заповнити хоча б частину потенційного пробілу в білку, викликаного відсутністю бразильської яловичини, або імпортуючи більше яловичини з інших країн, або переходячи на інші білки, такі як свинина. Що стосується яловичини, Аргентина, Уругвай, Австралія та США можуть бути найімовірнішими кандидатами на заміщення бразильських постачальників. Проте, згідно з даними Міністерства сільського господарства США, виробництво та експортні постачання яловичини в Аргентині та США цього року будуть нижчими, а можливості Австралії можуть бути обмежені забороною Китаю на постачання продукції дещо скотобоєн. Хоча до кінця 2023 року діють добровільні заборони на експорт деяких шматків яловичини з Аргентини, Китай є єдиною країною, де поставки не обмежені, тому в короткостроковій перспективі обсяги можуть бути зосереджені там.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!