Як отримати силос високої якості, – досвід «Агрейн»
Продуктивність корови залежить від багатьох чинників, і насамперед від якісного, поживного корму. Чи не найпоширенішим видом сировини для закладання силосу є зелена маса кукурудзи, бо її основною перевагою є висока концентрація обмінної енергії.
Про це зауважують у прес-службі агрогрупи «Агрейн».
«У годівлі корів для нас важливо знайти правильний баланс між енергією та протеїном, забезпечити тварин усіма мікро- та макроелементами, і тільки тоді можемо розраховувати на успішне виробництво молока та відтворення стада. У нас на кормову базу відведено близько 1500 гектарів землі, з яких приблизно 500 гектарів під люцерною, інші площі – під силосною кукурудзою. Нині близько 80% у розрахунку сухої речовини основного корму становить силос», – зазначає головний агроном агрогрупи «Агрейн» Славко Станішич.
Збирання силосної кукурудзи виконується тоді, коли зернівки в качанах досягають воскової або молочно-воскової стиглості, а листя залишаються зеленими. Пізньостигла кукурудза не завжди встигає досягти цієї фази стиглості, тому збирання її здійснюють до перших морозів за допомогою силосних комбайнів з корн-крекерами, що зрізають і подрібнюють зелену масу та качани. Висота зрізу становить 30-40 см, розмір частин силосу – 1-2 см.
«Силос із кукурудзи збираємо, коли вміст вологи в ній не нижчий за 65%. За вологості зеленої маси менше 60%, може виникнути проблеми із її трамбуванням. Ми не зможемо забезпечити якість трамбування, а відповідно зберегти якість зеленої маси в силосі. Великі частинки сухої речовини є вкрай небажаними, оскільки вони спрацьовують як подушка й не дозволяють отримати високу ступінь ущільнення, а кисень, що залишається навколо них, створює гарне середовище для розвитку гнилісної мікрофлори. Тому чим щільніше ми утрамбуємо зелену масу кукурудзи, тим менше там залишиться вільного кисню для розвитку бактерій, і тим більше поживних речовин ми збережемо в майбутньому силосі», – додає Славко Станішич.
Читайте також
Алжир оголосив тендер із закупівлі пшениці
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна здатна подвоїти обсяг агроекспорту – Шмигаль
Експортні ціни на UCO виросли на 100 $/т після оголошення Китаєм про скасування пільг
Поголів’я корів продовжує скорочуватися в листопаді
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом