Як кліматичні зміни та мінування впливають на агросектор Миколаївської області
На Миколаївщині аграрії стикаються з викликами, спричиненими кліматичними змінами та мінуваннями полів.
У 2024 році навесні потеплішало на три тижні раніше, що змусило фермерів адаптувати графіки посівних робіт.
Про це розповів керівник фермерського господарства ПАЕК Артем Пекера.
“Оптимальні строки викидання колосу поля з ячменем – це десь 20 травня. 20-25 числа того ж місяця – початок тільки викидання колосу. Поле заколосилося вже, тобто намагається вижити”, — каже він.
Артем Пекера розповідає, мінування полів та надмірна посушливість землі – дві складності, через які врожайність зменшилася у два рази.
“Ми постійно знаходимо вибухові предмети. Друга складність – це нестача вологи. Наприклад, на одному з полів ріпаку, де через аномально ранньої весни та малої кількості опадів, ми врожаю у цьому році недоотримаємо через те, що зацвіло тільки верхнє суцвіття, а бокових пагонів у нас практично немає. Ми отримаємо 25-30 відсотків врожаю”, — зазначає чоловік.
На інформаційний запит кореспондентів Суспільного, представники дослідної станції кліматично орієнтованого сільського господарства Нацакадемії аграрних наук України повідомили, що на Миколаївщині спостерігається нехарактерна відсутність опадів.
“У цьому разі виникає необхідність штучного зрошення, навіть у тих регіонах, де раніше воно здійснювалося винятково природним шляхом. Для ефективного ведення сільського господарства на Миколаївщині необхідне повноцінне відновлення функціонування Інгулецької зрощувальної системи. Загалом кліматично орієнтоване сільське господарство є ефективним інструментом у боротьбі зі зміною клімату”, – йдеться у повідомленні.
На полях Миколаївщини аграрії встановлюють системи зрошування як альтернативу посухи. Заступник директора із загальних питань ПАЕК Ігор Плужник говорить, довжина однієї лійки 650 метрів та охоплює 130 гектарів землі.
Наш регіон весь посушливий, на кожному полі, де можна підігнати туди воду, то бажано їх ставити, ці зрошувальні системи.
У 2023 році дощів було достатньо, а у 2024 році в області зменшилася річна кількість опадів, каже завідувачка сектору агрометеорологічних прогнозів та спостережень миколаївського гідрометцентру Ольга Сотникова.
“У нас рання весняна засуха, яка переходить у весняно-літню. Рослини не отримують тої необхідної кількості продуктивної вологи, яка їм потрібна для розвитку”, — каже Сотникова.
Попри це, змін щодо видів культур, які вирощують на Миколаївщині, немає, відповіли Суспільному у департаменті агропромислового розвитку Миколаївської ОВА.
“Традиційно основними сільськогосподарськими культурами, що вирощують аграрії, залишаються зернові (озима пшениця, озимий ячмінь, ярий ячмінь, кукурудза на зерно) та технічні культури (соняшник і ріпак)”, – повідомили у запиті.
Крім того, у департаметі зазначили, під час посівних робіт весною 2024 року, аграрії регіону засіяли майже 363 тисячі гектарів землі ярими культурами.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом