Як Cygnet планує заощадити на підживленні кукурудзи без втрати врожайності

Джерело:  AgroTimes
кукурудза стан посівів

У компанії Cygnet зазвичай восени під запланований урожай кукурудзи вносять фосфорно-калійні добрива та переважну більшість азотних (як правило, у вигляді безводного аміаку), орієнтуючись також на результати аналізу ґрунту, який проводять щотрироки. Решту азотних добрив вносять навесні. Але у 2023 році, враховуючи недобір урожаю минулого року, суттєві витрати на логістику і недоотримання прибутку, невизначеність щодо подовження воєнного стану, орієнтуються на ощадливу технологію вирощування, зокрема й у частині удобрення.

Про це розповів директор з рослинництва холдингу Юрій Борідченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Будемо діяти так: оскільки в попередні роки ми вносили в достатній кількості фосфорно-калійні добрива, то, зважаючи на достатні запаси фосфору-калію в ґрунті та значне здорожчання цих добрив, під урожай-2023 фосфорно-калійні добрива вносити не будемо», – зазначив фахівець.

Винятком, за його словами, є тільки цукрові буряки, які дуже реагують на ці елементи. Натомість забезпечать усі культури повним азотним живленням. Таким чином, ураховуючи сформований за попередні роки агрофон і сподіваючись на достатнє зволоження, в компанії не прогнозують падіння врожайності, зокрема кукурудзи.

«Така стратегія дасть нам змогу заощадити величезні кошти. Цієї осені нам вдалося на 10 тис. гектарів внести безводний аміак, який погляду вартості одиниці д. р. є на сьогодні найдешевшим видом добрива. Інша його перевага – пролонгована дія. Тож сподіваємося, що погодні умови сприятимуть засвоєнню рослинами цього добрива на початкових фазах розвитку. На решті площ як основне живлення плануємо застосувати сипкі добрива – карбамід, сульфат амонію», – додав Юрій Борідченко.

Відмовляться й від звичної практики застосування різних стартових добрив, адже вони суттєво збільшують собівартість кукурудзи. Брак цинку в живленні кукурудзи в основному поповнюють внесенням гранульованих добрив у ґрунт, частково – цинковмісного мікродобрива позакоренево, для стимуляції розвитку кореневої системи, вегетативної маси, забезпечення кращого стартового росту. Але поки що остаточного рішення щодо підживлення цинковмісними мікродобривами не ухвалювали.

Нагадаємо, Cygnet має намір засіяти кукурудзою 16 тис. га.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!