Виробництво та імпорт сої в Китаї залишаються стабільними – FAS USDA

Згідно зі звітом Служби закордонного сільського господарства (FAS) Міністерства сільського господарства США, виробництво сої в Китаї в 2024/25 МР році складе 19,9 млн тонн за рахунок вищої врожайності та посівної площі в 9,95 млн гектарів, прогнозований імпорт досягне 104 млн тонн, повідомляє World Grain.
Початкові запаси, як очікується, досягнуть 36,4 млн тонн, що вище 31,8 млн тонн минулого сезону.
Низькі ціни на сою та її надлишок як для харчових цілей, так і для переробки призвели до помірного скорочення посівних площ у сезоні 2024/25, незважаючи на зусилля Китаю з субсидування вирощування олійної культури, йдеться в оновленій інформації FAS від 6 листопада.
За прогнозами служби, загальний обсяг переробки олійних у 2024/25 роках складе 137,3 млн тонн, що вище оцінки минулого сезону в 135,3 млн тонн.
Також зазначається, що консолідація та інтеграція в секторі тваринництва, що триває, стимулюватиме споживання соєвого шроту. Крім того, помірне відновлення попиту на олію та ширше використання сої в харчових цілях також збільшать споживання бобів.
Прогноз переробки сої залишається на рівні 99 млн тонн. Попит на соєвий шрот продовжує залишатися основною рушійною силою споживання олійних культур. FAS зберігає свій прогноз загального споживання шроту на рівні 102,7 млн тонн, що дещо вище попередньої оцінки в 101,3 млн тонн.
«Соєвий шрот продовжує домінувати у використанні як корм, становлячи понад 74%, за ним з великим відривом слід рапсовий шрот з 13,1% у 2024/25 роках», — заявила FAS.
Бразилія є найбільшим постачальником соєвих бобів до Китаю, за оцінками, у 2023/24 роках обсяг поставок складе 77,3 млн тонн, що становить 74% частки ринку.Сполучені Штати знаходяться на другому місці з великим відривом, поставляючи 21 млн тонн або 21% ринку. Експорт соєвих бобів із США до Китаю, як і раніше, стикатиметься з жорсткою конкуренцією з боку прогнозованого вищого виробництва в Бразилії та Аргентині.
Читайте також
Єврокомісія обіцяє кращі умови торгівлі для України, ніж норми до 2022 року
Китай у березні різко зменшив імпорт зерна з окремих країн, зокрема з України та ЄС
Як захистити ріпак після квітневих приморозків – експертні поради
Ціна золота вперше в історії перевищила 3500 доларів за унцію
Україна все ще імпортує тисячі тонн фундука
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом