Виробництво пшениці в Пакистані знизиться, а рису та кукурудзи залишиться на колишньому рівні

Джерело:  IDK
колоски

Виробництво пшениці в Пакистані знизиться на 13% порівняно з рекордним минулим сезоном через скорочення площ та суху погоду, але виробництво рису трохи збільшиться завдяки високому експортному попиту та позитивному прибутку, йдеться у звіті Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США.

Виробництво пшениці у 2025-26 роках прогнозується на рівні 27,5 млн. тонн у порівнянні з 31,6 млн. тонн. Рішення уряду припинити закупівлю пшениці за гарантованими цінами і суха погода є основними причинами зниження, йдеться у повідомленні ФАС.

Споживання оцінюється в 31,9 млн. тонн, що трохи більше, ніж у попередньому році. Імпорт оцінюється в 1,7 млн. тонн, але розмір урожаю пшениці зрештою визначить обсяг імпорту.

«З березня 2025 року імпорт заборонено, тому уряду доведеться заново санкціонувати імпорт та вирішити, чи дозволити приватним імпортерам чи державній Торговій корпорації Пакистану займатися імпортом», — йдеться у повідомленні ФАС. «Уряд просувається вперед у реалізації своєї стратегії щодо повної лібералізації ринку пшениці, скасовуючи гарантовану ціну підтримки фермерів та припиняючи державні закупівлі та розподіл».

Ціни на пшеницю і пшеничне борошно в березні 2025 року були на 35% нижчими за високі рівні річної давності.

За умови стабільних площ та середньої врожайності виробництво рису у 2025-26 роках прогнозується на рівні 9,8 млн. тонн. Споживання рису в той же період прогнозується на рівні 4,2 ​​млн. тонн.

Експорт прогнозується на рівні 5,8 млн. тонн, чому сприяють конкурентні ціни на міжнародних ринках та високий попит з боку країн Південно-Східної Азії, таких як Філіппіни, Малайзія та Індонезія.

Виробництво кукурудзи у 2025-26 роках прогнозується на рівні 9,6 млн. тонн, виходячи з невеликого збільшення площ та середньої за п’ять років урожайності. Загальне споживання оцінюється в 9,1 млн. тонн порівняно з 8,9 млн. тонн у 2024-25 роках.

Сектор птахівництва є найбільшим споживачем кукурудзи, і заборона імпорту генетично модифікованих соєвих бобів у жовтні 2022 року негативно позначилася на птахівничій галузі. Це спричинило зниження попиту кукурудзу.

Проте поновлення урядом дозволу на імпорт генно-інженерної сої наприкінці 2024 року дасть поштовх розвитку комбікормового сектора та попиту на кукурудзу у 2025-26 роках, вважають у ФАС.

«Традиційно на корми для птиці припадає близько 65% споживання кукурудзи, тоді як на вологий помел та молочні корми – близько 15% та 10% відповідно», – йдеться у повідомленні. «Інша частина перемелюється на борошно для споживання людиною».

Прогнозується, що експорт знизиться до 600 тисяч тонн.

«Кінцевий рівень експорту залежатиме від кінцевого обсягу виробництва, світових цін на кукурудзу та стану вітчизняної птахівничої галузі», — йдеться у повідомленні ФАС

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!