В’єтнам імпортуватиме більше соєвих бобів із США

Джерело:  OleoScope
соя

Згідно з звітом Служби закордонного сільського господарства Мінсільгоспу США (FAS USDA), очікується, що імпорт соєвих бобів у В’єтнам у 2025/26 МР зросте до 2,8 млн тонн збільшившись на 300 тис. тонн, оскільки внутрішні переробні підприємства розширюють потужності, отже, зросте і зросте.

Споживання соєвого шроту в кормових цілях, за прогнозами, збільшиться на 400 тис. тонн до 7,6 млн тонн відповідно до зростання попиту.

За даними служби, на 2025/26 МР у В’єтнамі прогнозується виробництво всього 45 тис. тонн сої з 26 тис. гектарів, оскільки фермери перемикаються на більш прибуткові культури, фрукти та овочі. Станом на 31 серпня В’єтнам імпортував 1,81 млн тонн соєвих бобів у 2024/25 МР, найбільшим експортером соєвих бобів була Бразилія з часткою ринку 57,2%, тоді як США займали 33,4% ринку, частину, що залишилася, займала Канада.

За прогнозами служби, імпорт соєвих бобів зі США збільшився на 29% порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Також служба переглянула прогноз переробки сої на 2024-2025 роки до 1,7 млн ​​тонн, але прогнозує збільшення до 2,1 млн тонн у 2025-2026 роках у зв’язку з очікуваним додатковим обсягом переробки.

Оцінка загального попиту на корми в сезоні 2024/25 залишилася на рівні 27,5 млн. тонн, що відображає очікуване зростання попиту на корми для аквакультури, і прогнозує збільшення до 28,5 млн. тонн у сезоні 2025/26 у зв’язку з прогнозованим зростанням виробництва тваринницької продукції.

Соєвий шрот є основним джерелом білка у всіх рецептурах кормів для аквакультури та тварин, становлячи від 15% до 35% від загальної кількості інгредієнтів. Внутрішні ціни на соєвий шрот постійно знижуються, що спонукає комбікормові заводи збільшувати частку соєвого шроту в кормових сумішах замість інших видів борошна, наголошується у звіті.

Прогноз виробництва соєвого шроту в сезоні 2024/25 знизився до 1,3 млн. тонн, але зросте до 1,6 млн. тонн у 2025-2026 роках через прогнозований обсяг переробки сої. У той же час, для задоволення попиту, імпорт соєвого шроту, за очікуваннями, становитиме 6 млн тонн у 2025–2026 роках, що на 500 тис. тонн менше, ніж роком раніше, завдяки збільшенню обсягу переробки всередині країни.

Раніше В’єтнам підписав угоди зі США про закупівлю американської сільгосппродукції на суму 2 мільярди доларів, які включають п’ять меморандумів і передбачають розширення закупівель кукурудзи, пшениці, сухої барди та соєвого шроту протягом трьох років.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!