Виробництво борошна в Україні: чи є світло в кінці тунелю?
UkrAgroConsult
Автор статті:
Виробництво борошна скорочується з кожним роком – за перші 2 місяці 2021/22 МР було вироблено всього 305,6 тис. тонн, що на 17% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
За оцінками учасників ринку, насправді обсяги виробництва набагато вищі.
Експорт пшеничного борошна також скорочується – в 2020/21 МР було експортовано всього 127 тис. тонн, що є десятирічний мінімумом, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.
Тим часом, імпорт борошна в Україні зростає – починаючи з 2008 р сезонний імпорт не перевищував 8 тис. тонн, проте в минулому році було імпортовано 19 тис. тонн.
Попит на українське борошно з боку імпортерів нестабільний і з 2020 р демонструє тенденцію до скорочення. Наприклад, Китай, один із основних покупців попередніх сезонів, припинив закупівлі борошна з України з серпня 2020 г. За перші 3 місяці 2021/22 МР більшість основних імпортерів скоротили обсяги закупівель української борошна в порівнянні з минулим сезоном.
На падіння попиту також впливає зростання вартості доставки та сировини. Фрахт подорожчав через пандемію коронавирусу і затримками в китайських портах, а ціни продовольчої пшениці взагалі зараз знаходяться на історичному максимумі з 2012/13 МР.
Крім зростання ціни продовольчої пшениці, в 2021 року також скоротилася її частка в урожаї через вологішу погоду. Переробники навіть пропонували окремо визначити в Меморандумі експорт пшениці продовольчої якості, проте решта учасників не підтримали цю пропозицію.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт. AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який поєднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я з доступом до історичних даних, а також інструментами обробки та завантаження інформації.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів:
http://agrisupp.com/ru/register/1
Читайте також
Експорт зерна перевищив 19 млн тонн
Ціни на кукурудзу різко виросли після суттєвого зниження оцінки світових запасів у...
В УЗ розраховують, що індексовані тарифи почнуть діяти з 1 лютого 2025 року
Індонезія припинить імпорт цукру та солі з наступного року
Виграний у міноритаріїв суд не вплине на процедуру делістингу Кернела — Управління...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом