Вінницька смакохарчова фабрика утричі збільшила експорт хріну та гірчиці

Комерційний директор вінницької смакохарчової фабрики Сергій Семенюк розповів нам, що їхні хрін та гірчицю знають не лише в Україні, а й за її межами. Експортувати продукти почали 10 років тому. Зараз в рази розширили як асортимент, так і перелік країн, куди постачають продукцію.
“Починали з невеличкого, потім почали виходити на ринки. Експортуємо до таких країн, як Молдова, Польща, Литва, Канада, США, Ізраїль, деякі африканські країни. Це ринок нашого експорту. Співпрацюємо з міжнародними дистриб’юторськими компаніями. Ринок України дуже важкий. Це впливи військової агресії недружнього сусіда. І тому потрібно переорієнтовуватись”, — сказав Сергій Семенюк.

За його словами, щоб вийти на міжнародний ринок, довелося адаптовувати рецептури до смаків різних країн.
“Їде за кордон хрін, гірчиця, хрін класичний із буряком, білий, гірчиця звичайна вінницька, піжонська. Ми можемо підбирати смаки, враховувати смакові властивості кожної країни. Ми от експортуємо гірчицю діжонську в африканські країни. Вони попросили трохи змінити смакові властивості: ми зробили той продукт, який заходить на їхньому ринку. Отак продаємо в Африці й розвиваємо європейські ринки”.

За три роки повномасштабного вторгнення продажі за кордон збільшили втричі. Вихід саме на ринки ЄС складний через сертифікацію та дотаційність конкурентів.
“З початку повномасштабного вторгнення ми наростили експорт приблизно з 5% до 17% Ну, важко. Є багато перепон, які трапляються. Це обмежений доступ до цих ринків, це виробники ЄС. Є певні технічні процедури, які потрібно пройти на цих ринках. Певні сертифікати. Щодо ЄС, то там важко, бо потрібно знайти дистриб’ютора і контакти, з якими можна співпрацювати. Є бар’єри, які ми потроху долаємо. Ми виходимо на вищий рівень, щоб експортувати, щоб залучати валютний виторг в нашу країну в тяжкий період”, — сказав Сергій Семенюк.

Читайте також
Нафтові котирування за місяць впали на 19%, посилюючи тиск на ціни сільгосппродукції
ВАР пропонує розширити страхування аграрного бізнесу та створити фонд підтримки на...
Аграрний потенціал Чорноморського регіону: нові можливості та виклики сезону 2025/26
У квітні темпи експорту зерна у 2,4 раза менші, ніж торік
Південна Африка очікує щедрий врожай зернових у 2025 році
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом