Вільного проїзду не буде. Експортерам радять оминати Польщу
Упередження щодо української агропродукції лише накопичуються, тому україно-польський кордон не буде працювати належним чином для аграрної продукції у 2024 році.
Таку думку висловив заступник міністра економіки України — Торговий представник України Тарас Качка під час конференції Forbes AgriFood.
«На жаль, ми не можемо гарантувати, що українсько-польський кордон працюватиме належним чином. Блокування веде до повної непередбачуваності часу проходження кордону. Тому раціональним рішенням для українських експортерів є використання інших кордонів», — зауважив Тарас Качка.
Він додав, що, можливо, через те, що ми покладаємося на солідарність щодо підтримки України, яку висловлюють всі стейкхолдери, це створило надмірні очікування.
«Але ми бачимо, що за загальною картинкою накопичилася велика кількість упереджень не лише з боку Польщі, а й фермерів по всьому Європейському Союзі. Тому все, що ми можемо робити сьогодні, — переконувати наших партнерів у тому, що ми є партнером, і майбутнє ЄС та України в сільському господарстві — це обʼєднання сил і посилення конкурентоспроможності на глобальних ринках», — зазначає Тарас Качка.
За його словами, якщо ці виклики будуть подолані, то Україна з ЄС стане надзвичайно великим гравцем у продовольчій безпеці на глобальних ринках.
«Але ми зараз знаходимося лише на початку цього болісного шляху. Тому наразі маємо завдання зберегти доступ на ринок, який у нас є, та знову пояснювати ЄС, що наші стандарти виробництва відповідають вимогам ЄС, особливо в тваринництві. Це те, що ми бачимо зараз, це лише початок проблем, які зʼявлятимуться в процесі перемовин щодо вступу України до ЄС. Це буде надскладна дорога в частині сільського господарства», — резюмував Тарас Качка.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом