«Війна в Україні спричинить голод в Африці». Директор МВФ — про наслідки російської агресії для світової економіки
Розв’язана Росією війна проти України негативно позначиться одразу на трьох групах країн світу.
Про це в інтерв’ю CBS заявила директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва.
На її думку, найбільше занепокоєння викликає ситуація у країнах, які безпосередньо межують із РФ та Україною через наплив біженців, якого Європа не бачила з часів Другої світової війни. А також — ситуація у республіках Середньої Азії та Кавказу, оскільки їхні торгові відносини зав’язані на РФ та Україну більше, ніж на інші країни світу.
«Крім безпосередніх сусідів, є [ще] дві групи країн, які нас (МВФ, — ред.) дуже турбують. Перша група — це країни, які ще не оговталися від економічної кризи, спричиненої COVID. Для них це потрясіння особливо болісне. І друга група країн — ті, які залежать від імпорту енергії з Росії, тому що там вплив на споживання, а також на інфляцію буде помітнішим», — сказала Георгієва.
При цьому на найменш розвинені країни вплив війни в Україні буде найсерйознішим.
«Дозвольте мені сказати: так, війна в Україні означає голод в Африці», — заявила директор МВФ.
Вона також додала, що війна спричинить глобальне зростання цін на сировинні товари, енергоресурси, зерно, добрива, метали і, зрештою, чинитиме інфляційний тиск на ті країни, в яких і так зафіксовано високий рівень інфляції — зокрема на США, Бразилію та Мексику.
Водночас Георгієва не вважає, що можливий дефолт РФ, спричинений впливом санкцій, переросте у глобальну фінансову кризу.
«Можу сказати, що дефолт Росії ми більше не розглядаємо як малоймовірну подію. У Росії є гроші для обслуговування свого боргу, але вона не може отримати до них доступ. […] Якщо ви подивитесь на загальний обсяг банківських операцій у Росії, то це близько $120 млрд. Не дрібниця, але й не системно значуща величина. І ми також бачимо, що, хоча ми неминуче знизимо наші прогнози [економічного] зростання на 2022 рік, темпи зростання все одно будуть позитивними. Для країн, які оговтались від COVID, таких як Сполучені Штати, зростання є стабільним», — заявила директор-розпорядник МВФ.
Як повідомлялося, раніше представники українського аграрного бізнесу виступили із заявою, що зрив посівної кампанії в Україні через російську агресію призведе до глобального дефіциту зернових і голоду в найбідніших країнах світу.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом