Війна та зміна клімату внесли корективи у зони вирощування гірчиці

Основними регіонами вирощування гірчиці до 2022 року був південь України — Запорізька, Донецька, Херсонська області.
Про це в коментарі AgroPortal.ua розповіла завідувачка сектору селекції гірчиці Інституту олійних культур НААН Ганна Буділка.
За її словами, війна внесла корективи у зони вирощування і на 2024 рік. Це Одеська, Сумська, Донецька, Полтавська, Миколаївська, Харківська та Чернігівська області.
«Останніми роками спостерігаємо дефіцит опадів, це також призводить до зменшення посівних площ у південних областях. Гірчиці для формування врожаю потрібно мінімум 450 мм вологи за вегетаційний період», — зазначає науковиця.
Водночас вона додає, що середня врожайність гірчиці по країні за останні 5 років складає 7,6-10,2 ц/га.
Читайте також
Якість зерна та олійних у 2025/26 cезоні: від погодних ризиків до маржі
Темпи сівби озимого ріпаку відстають від минулорічних
Птахівнича галузь Пакистану постраждала від повеней та втрат урожаю
Зростання пропозиції змушує українських фермерів знижувати ціни на картоплю
Аграрії, які продаватимуть кукурудзу відразу з поля, можуть зловити кращу ціну
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом