Війна рф проти України спричинила рекордне зростання цін на молоко у світі

Джерело:  AgroTimes
молоко

Закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока.

Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В найбільших європейських країнах-виробниках молока закупівельні ціни також б’ють рекорди: Німеччина — 45,7 євро/ц (+28% до квітня 2021 р), Франція — 45,02 євро (+19,38%), Польща — 43,78 євро (+30%).

В той же час, ціна на молоко в Україні за відповідний період зросла лише на 2,6% — 34,8 євро/ц. Війна та блокування експорту не дають можливості для більшого росту цін.

На внутрішньому ринку, під тиском заблокованих 20 млн т зернових, ціни на зернові  і технічні культури рекордно низькі: тонна пшениці не перевищує 200 дол. Проте одночасно, через стрімке зростання вартості пального та добрив, собівартість вирощування сільгоспкультур нового сезону в Україні піднялася мінімум на 60-80%. Тому можливість компенсувати зростання цін на інші складові виробництва молока за рахунок вимушеного здешевлення кормів виглядає як дуже тимчасова.

 Тим не менш наразі українська молочна продукція досить конкурентна на світовому ринку. Напрацювання нових логістичних рішень та робота з новими країнами-партнерами продовжується і сподіваємося, що в найближчі місяці це дасть свої результати.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox