Відсьогодні повернуто мита та ПДВ на імпортні товари
Законопроект 7418, що передбачає внесення змін до Податкового кодексу, народні депутати підтримали одразу у двох читаннях.
30 травня 2022 законопроект був одержаний Верховною Радою, вже 21 червня 2022 — прийнятий в цілому. Сприяв такій злагодженій роботі народних депутатів аналіз даних митної статистики.
Рішення про необхідність скасування пільг прийнято з огляду на ввезення без сплати мита товарів, що не є предметами першої необхідності чи такими, що забезпечують безперебійну роботу економіки, зокрема: авто, телефонів тощо. Натомість, мита з таких товарів завжди наповнювали державний бюджет. Так, за даними митної статистики з квітня 2022 пільги зі сплати мита за ввезені більше 119 тисяч автомобілів становили понад 13 млрд грн, телефони — понад 270 млн грн, одягу та взуття — на суму понад 850 млн гривень.
Особливу увагу привернули ввезені без сплати мита автомобілі преміум класу митною вартістю понад 1 млн гривень. Найдорожчими з яких стали: Mercedes-Benz G500 вартістю 290 тис доларів, Mercedes-Benz G63 вартістю 248 тис доларів, Ferrari Roma за 221 тис доларів, McLaren 570S Spider за 186 тис доларів та Toyota Land Cruiser 200 за 177 тис доларів.
Імпортні товари, що не оподатковувалися створили незбалансовану конкуренцію товарам українського виробництва та додаткові перешкоди для відновлення українського виробництва в умовах воєнного стану.
Тож, з 1 липня 2022 відновлюється наступне оподаткування, яке було скасовано Законом 2142:
- для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої – третьої групи (лише за цією категорією щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3 млрд грн ПДВ та ввізного мита);
- для підприємств, що не сплачують ввізне мито (недоотримано близько 0,5 млрд грн ввізного мита);
- для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 13 млрд грн).
Одночасно прийнятим Законом звільнено від сплати збору на обов’язкове державне страхування власників електрокарів.
Очікується, що повернення ввізного мита дозволить збільшити надходження до бюджету щонайменше на 3,5 млрд гривень щомісячно з урахуванням теперішніх темпів імпорту.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом