Відродження українського тваринництва після війни буде надзвичайно бурхливим – думка
В українському агробізнесі зростає інтерес до розвитку тваринництва, зокрема, серед великих аграрних компаній. Це пов’язано з тим, що галузь дає змогу продукувати додану вартість. Про стан агросектора в Україні розповів Андрій Дикун, голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) та засновник Фонду SAVEUA на конференції “Боротьба за існування українського тваринництва” в рамках провідної виставки тваринництва EuroTier 2022 у німецькому місті Ганновер.
«На сьогодні в Україні більш-менш виживають фермери, які мають підрозділ тваринництва. Війна всім довела, наскільки важливо виробляти продукцію з доданою вартістю. Таку змогу дає тваринництво, про це почали замислюватися вже і великі аграрні компанії», – зазначив очільник ВАР. Щодо молочної галузі, то в Україні вже розроблена Дорожня карта, яка погоджена з учасниками ринка, Мінагрополітики та Президентом України, і це важливий крок уперед.
«Я прогнозую, що відродження українського тваринництва після війни буде надзвичайно бурхливим. Але нам потрібні європейські та американські технології переробки, а також розуміння, хто буде нашими партнерами. Україна активізує експорт молочної продукції, але немає жодного заводу, який би міг переробляти більше тисячі тонн молока. За цим майбутнє, і в нас шикарні молочні ферми. Вважаю, що українські молочні ферми сьогодні є найефективнішими у Європі, проте їм бракує ефективної переробки», – додав Андрій Дикун
Читайте також
На експорт пішло майже 17,5 млн тонн зерна
ПАЕК розбудовує зрошувальну систему для поливу овочів
Індійські фермери скорочують площі під ріпаком через підвищення температури
Польські фермери погрожують протестами вздовж всього східного кордону у разі невик...
Стан озимих в «Агропросперіс» оцінюють здебільшого як задовільний
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом