Відновлення торгової війни може закрити доступ Китаю до соєвих бобів із США – Rabobank
Відновлення торгової війни зменшить вплив на китайський ринок сої, ніж сім років тому, але може повністю закрити доступ американської сої на китайський ринок, згідно з новим звітом RaboResearch.
Ймовірно, Китай негайно вживе заходів у відповідь, націлившись на зернові та олійні культури, зокрема на сою, якщо обраний президент Дональд Трамп запровадить додаткові мита.
Під час першого терміну Трампа мита у відповідь призвели до втрат у розмірі понад 27 мільярдів доларів для американського сільськогосподарського експорту, причому 25,7 мільярда доларів були безпосередньо пов’язані з митами, введеними Китаєм, сказав Ніколсон.
Хоча з торгівельної війни 2018–2019 років можна отримати уроки, є й нова динаміка, яку необхідно враховувати для оцінки потенційних наслідків, згідно з звітом «Потенційний вплив торгової війни США та Китаю 2.0 на сою».
Порівняно з торговельною війною 2018–2019 років Китай має вищі державні резервні запаси, збільшив імпорт із Бразилії та адаптується до низькобілкових кормових формул, які скорочують використання соєвого шроту,
«У відповідь на непередбачуваний і складний характер геополітичної невизначеності китайський уряд останніми роками активно реалізовував стратегічні заходи, щоб краще підготуватися до потенційних збоїв», — йдеться у дослідженні, співавтором якого є Стівен Ніколсон, глобальний галузевий стратег Rabobank із зернових та олійних культур.
Після останньої торгової війни Китай збільшив внутрішнє виробництво 5 мільйонів тонн у межах свого національного плану відродження сої. Він також наростив державні резерви, при цьому кінцеві запаси зросли на 20 мільйонів тонн із 2021–2022 по 2023–2024 роки.
Споживання соєвого шроту в Китаї зупинилося, переважно через просування урядом низькобілкових кормових формул, йдеться у звіті. Офіційні китайські дані показують, що рівень включення соєвого борошна до формул кормів знизився до 13% у 2023 році з 17,3% у 2019 році.
Китай значною мірою залежить від Бразилії щодо соєвих бобів. У 2023-2024 роках бразильські соєві боби склали 74% імпорту сої до Китаю, що відповідає рівню, що спостерігався у розпал торгової війни, йдеться у звіті. З урахуванням значного відновлення виробництва сої у Бразилії у 2024-2025 роках та можливого відновлення торгової війни між США та Китаєм частка Бразилії на китайському ринку сої може збільшитись до 80% і більше.
Всі ці фактори створюють сценарій, за якого американські соєві боби можуть бути виключені з китайського ринку у новій торговій війні, йдеться у звіті.
Обставини також змінилися на внутрішньому ринку США із введенням в експлуатацію нових підприємств із переробки. Хоча це пом’якшить частину втрат, це становитиме всього близько 25% скорочення продажів сої з США до Китаю.
Крім того, можливе зниження середньої національної ціни, яку отримують фермери, на 1,50–2 долари за бушель, що знизить готівкові ціни на сою до рівня нижче 9 доларів за бушель. Очікується, що посівні площі також скоротяться на 5 мільйонів акрів, йдеться у звіті.
У 2019 та 2020 роках адміністрація Трампа розподілила 28 мільярдів доларів через Commodity Credit Corp. (CCC) значно пом’якшити вплив низьких цін на фермерів. Неясно, чи буде надано аналогічну компенсацію, оскільки Трамп не балотується на переобрання у 2028 році, а витрати з фондів CCC привертають більше уваги та контролю.
«Тому цього разу американські фермери, швидше за все, самі зазнають більших втрат», — йдеться у звіті.
Крім того, потенційна торговельна війна може мати побічні ефекти на світові ціни на амінокислоти. Високі ціни та скорочення постачання можуть спонукати китайські комбікормові заводи замінити частину соєвого борошна кормовими амінокислотами.
“Будучи найбільшим у світі виробником та експортером більшості кормових амінокислот, Китай може побачити зростання внутрішнього споживання на тлі відновлення торгової війни”, – йдеться у звіті. «Це може потенційно спровокувати зростання цін на такі амінокислоти, як лізин, метіонін та треонін».
Читайте також
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На початку січня ціни на молоко-сировину в Україні знизились
2025 року азійський ринок кормової кукурудзи очікує волатильність
Українські продукти переробки олійних відкривають нові ринки
В Україні закачали до мережі перший мільйон кубометрів біометану
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом