Відмова Китаю від американської кукурудзи робить її дешевшою для решти Азії

Відмова Китаю від американської кукурудзи приносить користь іншим азійським покупцям, оскільки дешевші американські поставки перетікають на ширший ринок, посилюючи конкуренцію за зерно, що використовується в кормах для тварин та біопаливі.
Південна Корея, Японія та В’єтнам входять до країн, які збільшили обсяги закупівель, причому в деяких випадках США займають дедалі більшу частку ринку у міру того, як їхня присутність у Китаї скорочується. Пекін прагне диверсифікувати постачання сільськогосподарської продукції протягом останніх кількох років після того, як напружені відносини з першою адміністрацією Трампа посилили побоювання щодо продовольчої безпеки.
У той час, як американська кукурудза витіснила американські вантажі, Бразилія наживається на планах Китаю з диверсифікації. Пекін все більше покладається на врожай цієї країни, а президент Сі Цзіньпін нещодавно заявив своєму колегі Луїсу Інасіу Луле да Сілві, що вони мають зміцнювати співробітництво в галузі сільського господарства.
Китайські закупівлі американської кукурудзи досягли піку у вересні 2021 року, але з середини 2022 року намітилася тенденція до зниження і в березні вони впали до найнижчого рівня за останні п’ять років. Останнім часом падіння імпорту посилилося закликом Пекіна обмежити загальні поставки з-за кордону, щоб підтримати місцеві ціни та захистити фермерів.
“Очікується подальше зниження експорту до Китаю до 2025 року”, – сказав Метью Біггін, аналітик BMI, підрозділи Fitch Solutions. «Найближчими місяцями ми очікуємо на стійке зростання продажів на азійські ринки, особливо в Японію, оскільки ці країни страхують себе від можливих глобальних обмежень поставок».
Кукурудза в Азії використовується в основному для виробництва корму для тварин, таких як свині, найбільше стадо яких знаходиться в Китаї. Пекін також прагне обмежити імпорт американських соєвих бобів, які використовуються для корму свиней, переключившись на постачання з Бразилії.
Вищі потоки
За даними Міністерства сільського господарства США, постачання американської кукурудзи до Японії у 2024-25 рр. більш ніж на 30% перевищать показники попереднього року і досягнуть 8,9 млн. тонн станом на 15 травня. Продажі до В’єтнаму та Індонезії підскочили після того, як ці країни не брали американське зерно роком раніше.
Імпорт Південної Кореї зріс до найвищого рівня за понад сім років, за даними Міністерства сільського господарства США, на початку цього місяця. Частка США на південнокорейському ринку збільшиться до 30% у 2025-26 роках, порівняно з 7% у 2022-23 роках, прогнозує міністерство сільського господарства.
Деякі виробники кормів і тваринницької продукції воліли кукурудзу з Південної Америки через твердіше ядро і мінімальну кількість пилу, але постачання з США тепер більш привабливі за ціною. За словами Калеба Вурта, директора Ради із зерна США в регіоні, американська кукурудза «дуже конкурентоспроможна» у Південно-Східній Азії.
Торгові переговори
Широкомасштабні тарифи президента Дональда Трампа можуть призвести до ще більшого збільшення експорту кукурудзи та інших сировинних товарів до Азії, оскільки країни ведуть переговори щодо укладання торгових угод. В’єтнам, Індонезія та Таїланд активно ведуть переговори зі США та розглядають можливість збільшення закупівель американських товарів для досягнення угоди. Японія та Південна Корея також запропонували збільшити імпорт сільськогосподарської продукції.
«Американські фермери з нетерпінням чекають на можливе розширення торгових відносин з країнами Південно-Східної Азії, — каже Ден Кейтцер, директор Асоціації виробників кукурудзи штату Айова. Нещодавно він зустрічався з виробниками комбікормів та торговцями зерном у цьому регіоні, а також із продавцями етанолу на Філіппінах.
За даними Міністерства сільського господарства США, у 2025-26 роках Китай імпортуватиме 10 мільйонів тонн кукурудзи, у тому числі зі США, що дещо вище, ніж у попередньому році, але нижче за піковий рівень у 29,5 мільйона тонн у 2020-21 роках. Міністерство сільського господарства Китаю прогнозує загальний обсяг закупівель на рівні 7 мільйонів тонн, що відповідає шестирічному мінімуму цього року.
Читайте також
Нове дослідження УкрАгроКонсалт відкриває перспективи експорту агропродукції до кр...
Малайзія прагне до світового лідерства у сталій пальмовій індустрії
Депутати пропонують нові механізми підтримки малих та середніх виробників сільсько...
Останні тендери по закупівлі ячменю свідчать про те, що світові ціни на фуражні ку...
Цукровий підрозділ KWS збільшив чистий обсяг продажів до 693.2 млн євро
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом