Ветеранів війни залучатимуть до підприємництва у агросекторі
Фахівці Міністерства у справах ветеранів України розробили експериментальний проєкт із залучення ветеранів та членів їхніх родин до підприємницької діяльності у сфері аграрного виробництва. Про це пише пресслужба Мінветеранів.
Як зазначається, через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України багато ветеранів-підприємців призупинили свою діяльність, ставши на захист рідної землі. Також чимало виробничих потужностей їхніх підприємств втрачено на територіях активних бойових дій. Тому у Мінветеранів розробили дієву програму з адаптації ветеранського бізнесу до нових умов.
Вона передбачає підтримку розвитку ветеранського підприємництва на державному рівні на 3 етапах:
- під час воєнного часу;
- після перемоги;
- на етапі економічного розвитку.
Як розповіла державний експерт експертної групи з питань ветеранського розвитку Мінветеранів Альона Скорзова, це — допомога з релокацією ветеранських підприємств із зони активних бойових дій, надання матеріальної й технічної підтримки відновлення виробничих потужностей та обігових коштів, участь у грантових програмах з фокусом на ветерана-підприємця, а також різні програми дорадництва та менторства.
Як приклад можливої бізнес моделі для ветерана-підприємця є розроблений Мінветеранів проєкт у сфері аграрного виробництва, а саме сезонне тепличне виробництво. Він передбачає розміщення на 2 гектарів землі до 10 тепличних споруд (по 20 соток на кожну теплицю). Це дасть можливість ветеранам, які вже отримали земельні ділянки, вирощування високомаржинальні культури — квіти, ягоди, овочі, зелень, органіку, або культури, які не притаманні регіону. Також проєктом передбачено застосування новітніх технологій — для більшої врожайності та скорочення витрат.
Орієнтована вартість однієї тепличної споруди — від €5 тис. (у залежності від технічного оснащення), термін окупності може становити від 1 до 3-6 років в залежності від складності проєкту.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом