Вчені розробили акумулятор на основі лушпиння соняшника

Джерело:  OleoScope
соняшник

Вчені університету Іспанії представили результати дослідження, що демонструє можливість використання відходів соняшника у виробництві акумуляторів. Робота опублікована в журналі Journal of Power Sources.

Вчені протестували різні види біомаси, включно з кавовими відходами, рослинними залишками, виноградними кісточками та шкіркою, кукурудзяними качанами, а також компостом. За висновками дослідницької групи, найперспективнішим матеріалом для створення анодів натрієвих акумуляторів виявилося лушпиння соняшника. Отримані з нього вуглецеві матеріали продемонстрували стабільність та здатність витримувати до 1000 циклів зарядки та розрядки, зберігаючи достатній рівень енергетичної ємності.

Додатково дослідники провели аналіз життєвого циклу різних комбінацій матеріалів, щоб визначити оптимальне співвідношення між продуктивністю та екологічним впливом. На їхню оцінку, запропоновані рішення дозволяють зменшити навантаження на довкілля завдяки використанню відходів соняшника та зниженню залежності від видобутку рідкісних металів.

Як зазначається в дослідженні, натрієві батареї розглядаються як потенційна альтернатива літій-іонним, які сьогодні широко застосовуються в електроніці та електротранспорті. Водночас виробництво класичних акумуляторів пов’язане з використанням дефіцитних та екологічно чутливих ресурсів, що стимулює пошук більш стійких рішень.

Автори підкреслюють, що на поточному етапі такі акумулятори поступаються літій-іонним за низкою характеристик і не можуть повністю замінити їх у масштабних застосуваннях. Проте їх розглядають як перспективне рішення для малих пристроїв та як частину диверсифікації технологій зберігання енергії.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

Secret Link