В Європі занепокоєні зростаючим імпортом насіння кукурудзи з України

За останні два роки Україна стрімко збільшила експорт насіння кукурудзи до ЄС. Це додає невдоволення європейських фермерів недобросовісною, на їхню думку, конкуренцією з боку Києва, пише Reuters.
За даними Насіннєвої асоціації України, галузевої групи, загальний експорт насіння з України, переважно кукурудзи, минулого року сягнув $121 млн проти довоєнного рівня лише у $22 млн у 2021 році. За оцінками французької групи виробників кукурудзи AGPM, її частка на ринку насіння кукурудзи в ЄС з 2021 року зросла з нуля до близько 10%.
«Саме експорт дозволив виробникам насіння протриматися у 2022-23 роках», — сказала Сюзана Григоренко, голова Насіннєвої асоціації України, говорячи про поставки до ЄС.
За даними Мінагрополітики, метрична тонна насіння кукурудзи може бути продана за $3,9 тис. порівняно з 200 $/т кукурудзи, що більш ніж компенсує вищі витрати на виробництво, які оцінюються в $1,8 тис. на гектар для насіння проти $900 для зерна.
Європейська асоціація виробників кукурудзи CEPM шукає заходи для обмеження імпорту насіння кукурудзи, «який є надзвичайно дестабілізуючим для їхнього ринку», заявив Артур Бой, радник асоціації з економічних питань.
Зміна у торгівлі відбулася у Франції, яка є найбільшим експортером насіння в ЄС. Згідно з даними насіннєвої асоціації Semae, її позитивне сальдо торгівлі насінням з Україною скоротилося з рекордних €100 млн ($108 млн) у 2020/21 році до €41 млн у 2022/23 році.
Українська влада та промисловість заявляють, що їхня мета — задовольнити більшу частину внутрішнього попиту, а не експортувати як таку.
Країна все ще в основному залежить від імпорту для вирощування олійних культур, імпорт яких у січні-вересні склав $346,5 млн, свідчать митні дані.
Серед міжнародних компаній Bayer та німецька компанія KWS інвестували десятки мільйонів євро в розширення своїх переробних потужностей в Україні.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом