В УЗ підрахували, як вплине індексація тарифу на ціну агропродукції
Вплив індексації тарифів на вантажні перевезення агропродукції залізницею прогнозується на рівні менш ніж долар на тонну. Про це під час конференції «Ведення агробізнесу в Україні» заявив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.
Такий незначний вплив на ціну агропродукції голова правління АТ «Укрзалізниця» пояснив профіцитом вагонів на ринку.
«Враховуючи дуже позитивну для ринку динаміку цін на вагонну складову — на зерновози, то реальний вплив (індексації тарифу, — ред.) менше одного долара на тонну. Ми розуміємо, що той рік був піковий, були нюанси з попитом. А вже цього року на дешевших зерновозах всі непогано виграли. Тож на 2025 рік ми також прогнозуємо досить низьку ціну на зерновози. Відповідно вагонна складова, курс долара, індексація тарифу на вантажні перевезення — все це дає менше одного долара впливу на тонну агропродукції», — зазначив Олександр Перцовський.
Також голова правління АТ «Укрзалізниця» пояснив, чому доведеться проіндексувати ціни на вантажні перевезення. Серед факторів: виконання постанови КМУ щодо індексації тарифів та зростання індексу цін виробників.
«Індексація у 37%, тому що два з половиною роки ця індексація не відбувалася. При чому попередня індексація у 2022 році не підтягнула тарифи навіть близько до рівня економічно обґрунтованих. Якщо подивитися, які мали б бути залізничні вантажні тарифи, якби вони індексувалися паралельно з ІЦВ, то цифра була б десь у два з половиною рази вища за поточну. Ми з розумінням ставимося до потреб економіки і, звичайно, на такий рівень індексації не підемо», — пояснив очільник АТ «Укрзалізниця».
Олександр Перцовський запевнив, що УЗ відкрита для пропозицій бізнесу, тож компанія готова вести діалог щодо певних компенсаторів.
«Ми справді готові зустрічатися з бізнесом, говорити про компенсатори. Наприклад, у нас є непогана модель довгих і прогнозованих договорів. Можна законтрактувати зерновози «в довгу», зафіксувати ціну. Друге — в нас продовжує діяти державна програма, яка субсидіює відправлення з прифронтових регіонів. Там є питання, які саме регіони підпадають під це тлумачення, але Міністерство може внести певні корективи в програму. І третє — ми готові говорити про маршрутні відправки. Це той вид знижок, який і операційно дозволяє ефективніше відправляти вантажі, і дозволяє бізнесу нарощувати обсяги та мати певну економію», — зазначив голова правління.
Також очільник УЗ додав, що компанії цікаво поборотися за логістику в короткому плечі, де домінують автоперевізники. Тому у товаристві готові вислухати пропозиції бізнесу.
«Ми досить ринково орієнтовані — давайте говорити, що можемо зробити, щоб спільно дати продукт на відстань 200–300 км і за рахунок чого можемо зробити його ще дешевшим і ефективнішим», — зауважив Олександр Перцовський.
Раніше наглядова рада АТ «Укрзалізниця» погодила пропозиції змін державних регульованих тарифів на перевезення вантажів.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
На кордоні з Румунією в лютому відкриють новий мультимодальний термінал
Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Перезимівля озимих на Тернопільщині проходить у підвищеному температурному режимі
Йорданія закупила 60 тис. т ячменю
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом