В Україні занадто низькі ціни на сільгоспсировину, – думка
Заблоковані порти України все-таки наражають на небезпеку голоду сотні мільйонів людей через те, що на світовому ринку все дуже тісно пов’язано. Якщо прибрати з ринку навіть невеликого гравця, ціни зростуть значно більше, ніж вартує продукція цього гравця, і, звичайно, продукцію бідні країни вже не зможуть купити. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.
За його словами, якщо ж прибрати найбільшого регіонального гравця, яким є Україна, якого неможливо замінити навіть протягом 5 років, то зростання цін буде циклічним і довготривалим.
«За такого цінового зростання, бідні країни просто лишаються доступу до базових продуктів, причому відбувається все це поступово: спочатку хліб і олія, потім продукти харчування, що виробляються з зерна та рослинних олій, потім молоко, яйця, і потім м’ясо і риба», – зауважив Андрій Ярмак.
На його переконання, зараз у мешканців тих країни, які так радіють рашистській агресії в Україні, вже бурчить в животі. І далі у там буде все значно гірше.
«В Україні ж інша проблема – занадто низькі ціни на с.г. сировину. І рішення може бути лише одне – міжнародні військові конвої, що супроводжують продовольчі вантажі з наших портів Чорного моря без жодних переговорів з рашистами. А з часом і з Азовського, сподіваюся», – підсумував Андрій Ярмак.
Нагадаємо, тиск на внутрішні ціни може спровокувати банкрутство багатьох агробізнесів. Також ми писали, що закупівельні ціни на сою та соняшник в Україні продовжують опускатися.
Читайте також
США. Експорт червоного м’яса у жовтні перевищив торішній рівень; свинина на ...
Міністр Коваль заперечив потребу агросектора України в €95 млрд дотацій
Ф’ючерси на малазійську пальмову олію у середу продовжили падіння
За 11 місяців Україна закупила за кордоном на 9,7% більше сирів
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом