В Україні у розпалі сезон черешні: ціни падають

Джерело:  EastFruit
черешня

Українські садівники змушені знижувати ціни на черешню і вже пропонують дані кісточкові помітно дешевше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Поступатися в ціні садівники змушені з кількох причин. Так, всупереч очікуванням виробників, пропозиція черешні на ринку на сьогоднішній день є досить об’ємною, що і є головною причиною цінового спаду. Крім того, покупці нерідко виявляються незадоволені якістю пропонованої продукції, що також негативно впливає на ціни.

В умовах, що склалися, великим садівницьким господарствам вдається відвантажувати черешню не дорожче 25-45 грн/кг ($0,85-1,54/кг), що в середньому на 30% дешевше, ніж тижнем раніше.

Ще одним негативним фактором для садівників цього сезону став обмежений доступ до ринків реалізації. Як ми вже неодноразово повідомляли, основне виробництво черешні зосереджено у Запорізькій та Миколаївській областях, які на сьогоднішній день частково окуповані та практично не мають можливості відвантажувати свою продукцію в інші області.

Таким чином, наразі ціни на черешню в Україні вже в середньому на 25% нижчі, ніж у другій половині червня 2021 року. При цьому виробники підкреслюють, що поки що далі знижувати ціни не мають наміру, оскільки реалізація за нижчими цінами, на їхню думку, є недоцільною. Вони зізнаються, що в такому разі вони не можуть повністю покрити навіть витрати на виробництво. Більше того, українські садівники не впевнені, що зниження цін спричинить підвищення темпів збуту цієї продукції.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox