В Україні, слідом за ЄС, спостерігається спад попиту на молочні продукти
На молочному ринку ЄС минулі тижні були неактивними. «Мінусовий» результат GDT та передсвяткові плани операторів не додали натхнення покупцям – молоко на споті тримається позначок «дна» (під 30 євроцентів в базових показниках, прийнятих в Україні), вартість сухого молока та масла на тижні 3-7 квітня знизилася.
В Україні також знижуються ціни всіх біржових товарів. Молоко на споті – не потрібне, знежирене молоко на споті – не потрібне і задешево. Експорт слабкий, склади заповнені, попит на свіжі молочні продукти на внутрішньому ринку традиційно знизився за пару тижнів до Великодня. З позитиву (для виробників) – первинний ринок сирого молока продовжує триматися на високих вартісних позначках.
Тренди порівняння з ЄС незмінні: в ЄС невигідно виробляти сухе молоко та масло з молока первинного ринку, але вигідно з сировини вторинного ринку (споту), в Україні – маржа від’ємна в будь-якому варіанті.
На тижні 3-7 квітня різниця вартості українського сирого молока на споті проти ЄС складає +20% (попередній тиждень також +20%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -17% (попередній тиждень -20%).
Еквівалент молока (ЕМ) – перерахунок актуальної (спотової) вартості біржових молочних товарів в еквівалент базового кілограма сирого молока, з урахуванням витрат і норм виробництва даних товарів.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом