В Україні розпочався сезон масової реалізації полуниці відкритого ґрунту

Джерело:  EastFruit
клубника

Цього тижня українські виробники розпочали масову реалізацію суниці садової відкритого ґрунту, повідомляють аналітики проекту EastFruit. При цьому, згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, сезон суниці садової з відкритого ґрунту в більшості садівницьких господарств Західного та Центрального регіонів країни дещо затримався через холодну та затяжну весну.

За словами операторів ринку, сезон суниць відкритого ґрунту в Україні розпочався приблизно на 2 тижні пізніше, ніж минулого року. При цьому виробники даної ягоди вже зіткнулися з досить великою кількістю проблем. По-перше, це квітневі заморозки, які в основному пошкодили ранні сорти суниці садової. По-друге, окупація Херсонської області, фермери, які одними з перших починали продавати цю ягоду з відкритого ґрунту.

Але, незважаючи на всі перераховані вище фактори, пропозиція суниці садової на українському ринку продовжує збільшуватися, а відпускні ціни в даному сегменті, навпаки, знижуються. У результаті на сьогоднішній день суниця садова місцевого виробництва надходить у продаж по 40-80 грн/кг ($1,37-2,73/кг), що в середньому на 37% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Також цього тижня знизилися ціни і на імпортну ягоду виробництва Польща та Туреччина. На даний момент ціна на імпортну суницю садову озвучується в межах 80-100 грн/кг ($2,73-3,42/кг), що в середньому на 20% дешевше, ніж тижнем раніше.

Зазначимо, що наприкінці травня минулого року обсяги пропозиції суниці садової на українському ринку були значно більшими, ніж на сьогоднішній день, зважаючи на ранній початок сезону реалізації. В результаті місцеві садівники були змушені продавати цю продукцію на 18% дешевше, ніж сьогодні.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox