В Україні розпочав роботу Офіс зеленого переходу
Україна за сприяння Великої Британії створила новий підрозділ для кращого впровадження політик в сфері енергетики та клімату, які сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до ЄС — Офіс зеленого переходу.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
Офіс працюватиме як незалежний консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економіки України, що допомагатиме впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України.
Сторони також підписали Меморандум між Міністерством закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії та Міністерством економіки України щодо налагодження посиленої співпраці для впровадження Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) до 2030 року.
Завдяки реалізації Національного плану з енергетики та клімату Україна прагне:
- скоротити викиди парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року;
- досягти 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні;
- поглибити диверсифікацію джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника.
«За нашими попередніми оцінками, для реалізації цілей НПЕК потрібні значні інвестиції — понад 40 млрд доларів лише до 2030 року. На реалізацію плану ми маємо залучити приватні та публічні фінансові ресурси. І наша співпраця з міжнародними партнерами може стати ключовою в реалізації конкретних програм з підтримки декорбанізації України. У нас є перелік інструментів для організації прозорого та скоординованого залучення інвестицій», — зазначив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.
Офіс зеленого переходу є незалежним консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економіки України, який допомагає впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України. Офіс зеленого переходу здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Агенції Великої Британії з міжнародного розвитку та імплементується ГО «ДІКСІ ГРУП».
Читайте також
Закон про експортне забезпечення – посилення регулювання чи наведення порядку?
Туреччина на третину скоротить закупівлі пшениці
Через війну українські аграрії з обережністю підходять до питання оновлення с/г те...
У Брюсселі фермери протестували проти угоди про вільну торгівлю з країнами Південн...
Громади України закликають уряд не забирати у них податки аграріїв
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом