В Україні прогнозують зростання цін на овочі та фрукти влітку
Сезон овочів та фруктів 2026 року буде дорожчим для українців через складні погодні умови, зростання витрат фермерів та дефіцит робочої сили. За словами професорки Тетяни Івченко, на собівартість продукції суттєво вплинуло подорожчання пального, що призвело до зростання витрат на логістику, а також підвищення цін на плівку для теплиць, добрива та енергоносії.
«Дорожчають також плівка для теплиць, крапельна стрічка та частина добрив, адже вони напряму пов’язані з нафтопродуктами. Додатковий тиск створюють і порушення логістичних ланцюгів», — зазначила Тетяна Івченко.
Найбільше від квітневих заморозків та шквальних вітрів постраждали ранні овочі, картопля та кісточкові культури, зокрема абрикоси, персики та сливи. Також суттєвих втрат зазнала спаржа, перша хвиля врожаю якої була знищена негодою. Це призвело до значного зростання цін: якщо торік спаржа коштувала 285 грн/кг, то нині у Львові її ціна становить 500 грн/кг.
«У нас великий дефіцит робочої сили. Знайти працівників дедалі складніше, а це теж впливає на собівартість продукції. Зарплати зростають, але людей все одно бракує», — додала експертка.
Більш оптимістичною залишається ситуація з лохиною, яка лише починала цвісти під час похолодання, тому уникла значних пошкоджень. Ключовим фактором формування цін у подальшому залишатиметься собівартість виробництва та відсутність нових екстремальних погодних явищ.
Читайте також
Семінар «Від гектарів до капіталу: як агробізнесу вийти на IPO» – 26 травня,...
Україна залишиться головним експортером соняшникової олії у світі та скоротить від...
Єврокомісія схвалила чотири ГМО-культури для імпорту та переробки
Ціни на канадську пшеницю злетіли до максимуму з червня 2025 року, активізувавши п...
В Україні очікується подальше зростання на ринку соняшнику
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом