В Україні посилюється ґрунтова посуха
Відсутність тривалий час суттєвих опадів, високі температури повітря, низька відносна вологість, викликали на переважній території країни зниження вологозапасу ґрунту та посилення ґрунтової засухи. Запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під соняшником та кукурудзою обмежені та негативно впливають на завершення вегетації пізніх культур та посів озимих культур.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Скрізь на кукурудзі завершується розвиток І покоління стеблового (кукурудзяного) метелика.У Степу триває слабкий літ, яйцекладка та відродження гусениць ІІ покоління. Гусениці пошкодили 1-5% рослин та 1-3% качанів.
Гусеницями ІІ покоління бавовникової совки заселено 8% від обстеженої площі кукурудзи. Середня чисельність гусениць 0,5-1 екз. на рослину. Пошкоджено 2-5% рослин у слабкому та середньому ступенях.
Гусеницями лучного метелика заселено 4% площ, пошкоджено 2-3% рослин. Середня чисельність гусениць – 0,5-1 екз. на кв.м. Триває літ лучного метелика ІІІ покоління, інтенсивність льоту – 1-2 екз. на 10 кроків та спостерігається відродження гусениць нового покоління за чисельності 0,2-0,5 екз. на кв.м.
Погодні умови, що склалися в серпні, а саме високі денні температури і низька вологість повітря посприяли зниженню плодючості метеликів, висихання яйцекладок, пригнічення розвитку гусениць та часткову їх загибель.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом