В Україні посилюється ґрунтова посуха
Відсутність тривалий час суттєвих опадів, високі температури повітря, низька відносна вологість, викликали на переважній території країни зниження вологозапасу ґрунту та посилення ґрунтової засухи. Запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під соняшником та кукурудзою обмежені та негативно впливають на завершення вегетації пізніх культур та посів озимих культур.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Скрізь на кукурудзі завершується розвиток І покоління стеблового (кукурудзяного) метелика.У Степу триває слабкий літ, яйцекладка та відродження гусениць ІІ покоління. Гусениці пошкодили 1-5% рослин та 1-3% качанів.
Гусеницями ІІ покоління бавовникової совки заселено 8% від обстеженої площі кукурудзи. Середня чисельність гусениць 0,5-1 екз. на рослину. Пошкоджено 2-5% рослин у слабкому та середньому ступенях.
Гусеницями лучного метелика заселено 4% площ, пошкоджено 2-3% рослин. Середня чисельність гусениць – 0,5-1 екз. на кв.м. Триває літ лучного метелика ІІІ покоління, інтенсивність льоту – 1-2 екз. на 10 кроків та спостерігається відродження гусениць нового покоління за чисельності 0,2-0,5 екз. на кв.м.
Погодні умови, що склалися в серпні, а саме високі денні температури і низька вологість повітря посприяли зниженню плодючості метеликів, висихання яйцекладок, пригнічення розвитку гусениць та часткову їх загибель.
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
Ще одна контейнерна лінія повертається в Україну
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Кабмін врегулював механізм обтяження майна, яке є заставою за аграрними нотами
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом