В Україні посилюється ґрунтова посуха

Відсутність тривалий час суттєвих опадів, високі температури повітря, низька відносна вологість, викликали на переважній території країни зниження вологозапасу ґрунту та посилення ґрунтової засухи. Запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під соняшником та кукурудзою обмежені та негативно впливають на завершення вегетації пізніх культур та посів озимих культур.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Скрізь на кукурудзі завершується розвиток І покоління стеблового (кукурудзяного) метелика.У Степу триває слабкий літ, яйцекладка та відродження гусениць ІІ покоління. Гусениці пошкодили 1-5% рослин та 1-3% качанів.
Гусеницями ІІ покоління бавовникової совки заселено 8% від обстеженої площі кукурудзи. Середня чисельність гусениць 0,5-1 екз. на рослину. Пошкоджено 2-5% рослин у слабкому та середньому ступенях.
Гусеницями лучного метелика заселено 4% площ, пошкоджено 2-3% рослин. Середня чисельність гусениць – 0,5-1 екз. на кв.м. Триває літ лучного метелика ІІІ покоління, інтенсивність льоту – 1-2 екз. на 10 кроків та спостерігається відродження гусениць нового покоління за чисельності 0,2-0,5 екз. на кв.м.
Погодні умови, що склалися в серпні, а саме високі денні температури і низька вологість повітря посприяли зниженню плодючості метеликів, висихання яйцекладок, пригнічення розвитку гусениць та часткову їх загибель.
Читайте також
Порт Чорноморськ проведе аукціон на перевалку вантажів через «Прозорро.Продажі»
Індія стає найбільшим покупцем посадкового насіння олійної пальми з Малайзії
Дрібні фермери підростають і вже створюють конкуренцію холдингам — думка
Фермери Сумщини ініціювали побудову першого у регіоні сучасного овочесховища
Влада Жегульська, Prospex-Agro – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRAD...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом