В США озима пшениця постраждала від ураганних вітрів та пилової бур

Ураганні вітри, що прийшли на американські рівнини, завдали різної шкоди врожаю озимої пшениці, який і без того зазнавав труднощів через посушливі умови.
Про це пише Reuters із посиланням на спостерігачів за врожаєм із Канзасу.
Зазначається, що молоді рослини пшениці були вирвані прямо з землі на найбільш постраждалих полях, але пшениця, що залишилася, можливо, зможе відновитися, особливо якщо кореневі крони рослин були захищені трохи нижче поверхні ґрунту. Тим не менш, урожаю знадобиться волога, а найближчі прогнози виглядають сухими.
«Деякі гектари сьогодні, поза сумнівом, зникли. Але, ймовірно, є і більший набір акрів, які сильно постраждали, і погода, яка встановиться надалі, відіграє свою роль», – сказав агроном з п’ятниці в Університеті штату Канзас Лукас Хааг.
Згідно з повідомленням, Канзас є найбільшим виробником твердої червоної пшениці озимої, найбільшого класу пшениці в США, з якої роблять борошно для хліба. Оскільки світові ціни на продовольство знаходяться на 10-річному максимумі, трейдери стежать за перспективами врожаю в США, які входять до основних світових постачальників пшениці.
За словами метеорологів, буря, що вибухнула в середу, принесла в деякі райони рівнин умови «пилової чаші» та пориви понад 100 миль на годину (161 км/год), що нагадує посушливі роки у США у 1930-х роках.
Лукас Хааг уточнив, що побіліла і позбавлена листя пшениця цього тижня, схоже, була пошкоджена статичною електрикою від пилу, що летить — явище, більш поширене в роки «пилової чаші».
Фермери зможуть отримати більш точне уявлення про перспективи відновлення через 10 днів. Але найбільше врожаю потребує вологи і, можливо, добрив, які в дефіциті.
«За нинішніх умов та прогнозів, а також за високих цін на добрива та проблеми з їх наявністю цієї весни, всі компоненти необхідного коктейлю для «відновлення» пшениці (перебувають під питанням)», — прокоментував виконавчий директор Канзаської пшеничної комісії Джастін Гілпін.
Нагадаємо, що уряд Аргентини в п’ятницю обмежив обсяг експорту кукурудзи та пшениці в сезоні 2021/22, щоб запобігти нестачі зерна на внутрішньому ринку та знизити зростання цін на продовольство в країні, яка бореться з високою інфляцією.
Читайте також
Oлійний сезон 2025/26 — чи повторяться розчарування, очікування та надії минулого ...
ІМК вносить до статуту вимоги щодо делістингу акцій
Ціни на рослинні олії несуттєво виросли, але їх можуть скоригувати нові мита США т...
Озима пшениця на Харківщині досягла воскової стиглості на 1-2 тижні раніше
Казахстан експортував рекордний обсяг ячменю
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом