В портах різко зросли ціни на пшеницю через обмежену пропозицію

На українському зерновому ринку спостерігається стрімке зростання цін на пшеницю — і основною причиною цього є обмежена пропозиція з боку фермерів. Аграрії не поспішають продавати зерно, очікуючи ще вищих цін. Про це в коментарі Latifundist.com розповів співзасновник брокерської компанії White Brokers Костянтин Халахандрик.
За його словами, трейдери вже «розпродалися» на другу половину липня та першу половину серпня, тому змушені шукати ресурси для виконання зобов’язань, зокрема для відвантаження панамаксів. Ситуацію ускладнює затримка зі збиранням врожаю.
«Ну і крім того, що у нас затримка збиральної компанії, так до цього всього у нас фермер сидить в грошах і не хоче продавати. Ну і навіщо продавати, якщо все і так добре, можна почекати ще кращих цін», — зауважує Халахандрик.
На FOB-ринках українська пшениця наразі неконкурентна, що створює ще більше напруження всередині країни. Водночас трейдери — особливо великі компанії — опинилися в ситуації, коли необхідно терміново виконувати контракти на умовах CIF та FOB. Це змушує їх активно відкупатися, підіймаючи ціну.
Минулого тижня ціни сягали 225 $/т на фуражну пшеницю і 230 $/т за продоволку. І хоча ринок поступово стабілізується, гарячі угоди тривають.
Подібна ситуація спостерігається і на ринку ячменю. Попри очікування корекції після зростання, ціни продовжують повільно зростати.
«Фуражу на ринку мало. Спред між фуражною та продовольчою пшеницею, який на початку сезону становив близько 10 доларів, скорочується і може досягнути довоєнних показників — у кілька доларів», — прогнозують трейдери.
Про цю тенденцію ввечері 22 липня повідомляв і Аналітичний батон.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Світове виробництво соняшнику у сезоні 2025/26 зросте на 9% – IGC
УЗА назвала основних імпортерів українського зерна та олійних культур у 2024/2025 МР
МХП пожнивно сіє амарант
Держзовнішінформ інформує про зміну бланків для видачі експертних довідок, висновк...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом