В польському уряді заявляють, що Україна отримала 6 млрд злотих, експортувавши технічне зерно до Польщі
Польський уряд шукає правові підстави, щоб оприлюднити новий список імпортерів українського зерна. Про це пише RFM24.
У неділю премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск провів зустріч із мешканцями Мороґу у Вармінсько-Мазурському воєводстві. У заході також взяв участь заступник міністра сільського господарства та розвитку села Міхал Колодзейчак, який повідомив, що список компаній, які імпортували зерно з України, повний і готовий.
«Список усіх компаній завершено. Цього тижня ми будемо спиратися на такі юридичні висновки, щоб це було оприлюднено, щоб кожен поляк міг побачити, хто заробляв гроші, коли польські фермери мали великі проблеми» — сказав він.
За його словами, список був підготовлений на основі інформації різних служб, а список, оприлюднений попереднім урядом, неточний і, за його словами, «не відповідає дійсності». Міхал Колодзейчак додав, що інформація про імпорт «шокує», оскільки, за його словами, в Україну надійшло 6 млрд злотих.
«330 тис. т технічного зерна, ріпаку та кукурудзи, які були завезені на польський ринок — ймовірно, потрапили до споживання. Найдешевша пшениця, імпортована з України минулого року, коштувала 51 злотий за тонну, що в 20 разів нижче порогу рентабельності вирощування в Польщі» — додав Колодзейчак.
«Чекаю на публікацію списку компаній, які імпортували технічне зерно і поставили його на ринок як споживче. І що ми нарешті закриємо цю тему. Ми втратили 2 роки. Настав час системних рішень», — написав у соцмережі X польський аналітик Мирослав Марчіняк.
У листопаді 2023 року Мінагрополітики Польщі опублікувало на сайті список компаній, які імпортують зерно з України, файл містив 62 сторінки. Тоді представники польського зернового ринку розкритикували таке рішення міністерства.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом