В Group DF прокоментували запровадження Євросоюзом високих мит на добрива з росії та білорусі

Рішення Європарламенту щодо запровадження високих мит на добрива з росії та білорусі в перспективі матиме позитивний вплив як на український ринок, так і на ринки ЄС, заявив директор з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.
«Протягом останніх років ми спостерігали парадокс: попри санкційний тиск з боку ЄС, імпорт російських та білоруський азотних добрив до ЄС лише зростав. Сьогодні їхня частка в ЄС перевищила 35%», — сказав він.
За словами Арестархова, це мало прямі наслідки, зокрема:
- Створювало непрості умови для європейських виробників добрив. Європейські фермери купували дешеві російські добрива зроблені з дешевого газу, що «вбивало» багатьох європейських виробників, вони були змушені масово зупиняти виробництво.
- Частина російських та білоруських добрив, після незаконної переупаковки в країнах ЄС та маніпуляціями з сертифікатами країни походження, транзитом переправлялась в Україну. І це напряму шкодило українським виробникам. Україна втратила більше половини ринку карбаміду.
- Європейські виробники, які не змогли конкурувати з російськими та білоруськими добривами на ринку ЄС, також були змушені шукати нові ринки збуту. Зокрема серед таких ринків була й Україна. Польща й країни Балтії на сьогодні залишаються одними з найбільших імпортерів добрив в Україну. І це також шкодило українським виробникам.
Як зазначили в Group DF, рішення ЄС приведе до повної трансформації Європейського ринку добрив. Відбудеться перерозподіл його основних гравців.
«Зміниться структура ринку і для України: нелегальний імпорт перепакованих російських добрив йтиме в більшості випадків тільки з країн, які знаходяться з рф в єдиному митному просторі. Ми очікуємо, що завдяки рішенню ЄС, потік і російських/білоруських добрив, і європейських добрив в Україну через певний час зменшиться. Це посилить українських гравців», — зазначив Арестархов.
Рішення ЄС матиме відкладений ефект, адже сьогодні ЄС вже переповнений російськими добривами, говорять в компанії.
Арестархов зауважує, що рф готувалась до цього рішення заздалегідь, тож максимально наростила експорт в ЄС в останні місяці. Український ринок зможе відчути суттєвий ефект від перекриття російських та білоруських добрив тільки наприкінці року. За умови, «якщо у європейських політиків все ж вистачить волі довести це рішення до кінця та не здати назад під час перемовин щодо завершення війни».
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
ТАС Агро посіяла менше кукурудзи й відмовилась від цукрового буряку
Туреччина збере менше зерна та фруктів у 2025 році
Активність на ринку соняшнику низька — переробники готуються до сезону ріпаку
У Молдові вперше почали сіяти промислові коноплі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом