В Центрі досліджень залізничного транспорту пояснили причини переорієнтації перевезень зерна від Укрзалізниці
Україна у 2021/2022 маркетинговому році (МР, липень-червень) зібрала рекордний урожай зернових та зернобобових культур – 84,6 млн тонн. Це на 19,7 млн тонн більше ніж було зібрано попереднього року.
Водночас за липень-грудень 2021 року Укрзалізниця перевезла на експорт 18,5 млн тонн зерна і продуктів помелу. Якщо порівнювати ці показники з тогорічними — перевезення залізницею зросли лише на 1,6 млн тонн.
Натомість автомобільний та річковий транспорт за цей період суттєво наростили перевезення зерна та борошна – до 14,1 млн тонн, що на 5,1 млн тонн більше ніж за аналогічний період минулого маркетингового року.
Фахівці Центру досліджень залізничного транспорту пояснюють — такий незначний приріст в показниках перевезеного вантажу залізницею наслідок постійних проблем Перевізника. Серед них:
- велика кількість «кинутих» поїздів,
- зростання обороту вантажних вагонів,
- нестача робочих локомотивів,
- нестача локомотивних бригад,
- погана організація вивозу зерна та роботи з морськими портами
Як наслідок, всі ці проблеми призводять до переорієнтації перевезень зерна на автомобільний і річковий транспорт.
Якщо порівняти показники з 2019/2020 маркетинговим роком, то автомобільний і водний транспорт наростили перевезення зерна і борошна на експорт на 1,2 млн тонн, тоді як Укрзалізниця знизила перевезення на 0,2 млн тонн.
При цьому парк вагонів-зерновозів у липні-грудні 2019 році був на рівні 26 тис. вагонів, а у липні-грудні 2021 році він зріс до 31 тис. вагонів (+19%). Таким чином, при зростанні парку зерновозів на 5 тис. вагонів збільшення експорту зерна по Укрзалізниці не відбулося, тому що зерновози стали їхати гірше. Тепер на Укрзалізниці вагони-зерновози більше стоять, ніж їдуть. Якщо раніше вагони-зерновози робили повний рейс за 7-8 днів, то зараз цей показник суттєво погіршився до 14-16 днів.
Відзначимо, Україна з початку 2021/2022 маркетингового року (МР, липень-червень) і станом на 6 січня експортувала 33,19 млн тонн зернових та зернобобових культур, що на 25,7 % вище за показники на аналогічну дату попереднього МР.
Читайте також
Fortior Law – Юридичний Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
Порти України торік обробили понад 97 млн т вантажів
Аргентинські ферми не отримують достатньої кількості опадів
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Агропросперіс напряму імпортуватиме NPK з Польщі — підписали контракт з Grupa Azoty
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом