УЗ прагне вирівняти вартість перевезень зернових у контейнерах і вагонах-зерновозах

АТ «Укрзалізниця» розглядає можливість збільшення вартості перевезень вантажів у контейнерах із вагою понад 26 т. Головна мета ініціативи — вирівняти вартість перевезень зернових вантажів у контейнерах та спеціалізованому рухомому складі (зерновозах). Про це йшлося під час зустрічі керівництва вантажної вертикалі товариства із представниками бізнесу.
Водночас оператори ринку звертають увагу на необхідність обговорення зазначеної ініціативи із відправниками різних категорій вантажів.
«При розгляді Укрзалізницею питань, пов’язаних з ціноутворенням, без консультацій з ринком виникає ситуація, яка може призвести до непорозумінь не лише з прямо залученими гравцями зернового ринку, а й із суміжними вантажовласниками, — зауважив директор «Лауде УА» Павло Колоско і додав: — Наразі низка генеральних вантажів перевозиться у контейнерах залізницею, а це такі вантажі, як рулонна сталь, ільменіт, феросплави тощо. З огляду на високу конкуренцію для українських вантажовідправників та вантажоодержувачів у цей скрутний воєнний час важливе зниження вартості логістики залізничним транспортом. Це спонукає до впровадження контейнерів зі збільшеною вантажопідйомністю, орієнтованих на ринок ціноутворення збіжжя та ринок у напрямку Європейського Союзу».
Тож збільшення вартості перевезень таких вантажів може викликати зворотний ефект і призвести до втрати вантажопотоку УЗ на користь автомобільних перевезень, підсумував керівник.
Також, на думку операторів ринку, потребує уточнення, яким чином має бути реалізована зазначена ініціатива: чи шляхом трактування Тарифного керівництва перевезень Укрзалізниці, коли для контейнерів вагою більше 26 т брутто будуть застосовувати положення схеми 12 Тарифного керівництва як для спеціалізованих контейнерів, чи шляхом внесення змін до Тарифного керівництва у розрізі нового трактування «універсальний» та «спеціалізований» контейнер. Ці питання потребують додаткових коментарів з боку Укрзалізниці.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом