Уряд Румунії досяг домовленостей з фермерами, які блокували кордон з Україною
Міністерство сільського господарства Румунії та представники великих сільськогосподарських організацій 15 січня досягли угоди, яка задовольняє кілька вимог фермерів, що протестують та блокують кордон з Україною.
Міністр сільського господарства Флорін Барбу повідомив, що угода включає 13 вимог фермерів. Водночас обговорення триватимуть, щоб знайти компроміс щодо невирішених запитів, передає Euractiv.
Уряд зобов’язався повністю субсидувати всі сільськогосподарські акцизи до 2026 року та негайно ввести в дію положення про субсидовані відсоткові позики.
За словами Маріуса Міку, одного з представників фермерів на переговорах, підписана угода не означає негайного припинення протесту, оскільки на їх тривалість можуть вплинути майбутні переговори з транспортниками, які триватимуть до четверга.
Міку додав, що важливо, щоб уряд до 31 січня дозволив відступ від обов’язкових правил сівозміни та 4% перелогових земель у кожній фермі.
Крім того, уряд задовольнив вимоги щодо компенсації збитків, завданих імпортом з України. Заходи включають чітке маркування зернових та інших товарів, а також електронний моніторинг пломб за допомогою GPS у порту Констанца.
Міністр Барбу заперечив, що Румунія прагне запровадити імпортне мито на імпорт українського зерна.
Напередодні у Міністерстві сільського господарства Угорщини повідомили, що профільні міністри Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини у спільному листі до Європейської комісії вимагають запровадження імпортних мит на українське зерно через нібито недобросовісну конкуренцію.
У листі, який цитує угорське відомство, п’ять східних країни Євросоюзу просять Єврокомісію вжити заходів через дешевшу сільськогосподарську продукція з України, яка, як вони стверджують, поглинає їхні експортні ринки.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом