Урожаю липового та гречаного меду в Україні вистачить лише для внутрішнього ринку
Цьогоріч урожаю липового та гречаного меду в Україні вистачить лише для забезпечення внутрішнього ринку. За оцінкою голови ради директорів «Пасіка 21» Сергія Шароніна, обсяги виробництва цих сортів меду будуть значно нижчими за звичайні, хоча вони й раніше майже не експортувалися.
Однією з головних причин скорочення виробництва стали наслідки війни. Значна частина традиційних районів збору липового меду розташована поблизу зон бойових дій або на небезпечних територіях, де пасічники не можуть безпечно працювати. Водночас безпечні локації біля липових насаджень переповнені пасіками, що знижує продуктивність медозбору.
Негативно на ситуацію вплинуло й скорочення посівів гречки. Через несприятливі погодні умови аграрії дедалі рідше вирощують цю культуру, а наявні площі не забезпечують достатнього медозбору. Крім того, через погодні умови гречка цього сезону гірше виділяє нектар, що додатково обмежує виробництво гречаного меду.
За словами експерта, остаточні підсумки сезону для липового меду стануть зрозумілими найближчими тижнями, однак уже зараз очевидно, що суттєвого покращення врожаю очікувати не варто. Це означає, що пропозиція цих сортів меду на ринку залишатиметься обмеженою.
Надалі основна увага українських пасічників буде зосереджена на зборі соняшникового меду, який залишається головним експортним продуктом вітчизняного бджільництва. Саме його врожай значною мірою визначатиме експортний потенціал галузі у 2026 році.
Читайте також
В наступних звітах УкрАгроКонсалт: ключові cигнали ринку
На Рівненщині аграрії перетнули екватор ранніх жнив
Бразилія очікує рекордного експорту сої до Китаю
Україна може експортувати на 9 млн тонн менше кукурудзи через проблеми з морською ...
На експорт залізницею йдуть в першу чергу дорожчі культури
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом