Упродовж тижня в більшості регіонів будуть дощі, подекуди град та підтоплення

До кінця травня в Україні очікується нестійка погода під впливом циклонів й атмосферних фронтів. Йтимуть дощі, грози, шквали, а подекуди й град.
Упродовж тижня в більшості регіонів будуть дощі. Подекуди значні, з грозами та шквалистим посиленням вітру.
Захід перебуватиме в холодній повітряній масі, тож середні температурні показники очікуються на 4-7 градусів нижчими за кліматичну норму. Найтепліше буде на Південному Сході. Туди надходитимуть теплі повітряні потоки з Кавказького регіону й Середньої Азії.
У західних регіонах України ситуація ускладнилась підтопленнями — йдеться про Закарпатську, Хмельницьку та Тернопільську області. Втім, це не стосується Рівненщини. У регіоні за тиждень випала двомісячна норма опадів. Проте такі дощі не несуть рослинам шкоди. Адже вони помірні або легко помірні.
Жителів Хмельницької області та кількох інших регіонів України попереджають про можливі підтоплення внаслідок підняття рівнів води у річках.
За прогнозами синоптиків, у період з 27 по 29 травня через очікувані значні дощі можливе суттєве підвищення рівнів води у лівих притоках Дністра, зокрема у Хмельницькій та Вінницькій областях. У зв’язку з цим існує загроза виходу води на заплаву. Це відповідає І рівню небезпеки – жовтому.
На території Львівської області та Львова синоптики прогнозують дощі, грози та град. Удень температура повітря підніметься до 20 градусів тепла.
Наталія Птуха, експертка Укргідрометцентру, поділилась прогнозом погоди на найближчі дні і розповіла про початок червня. Дощі прийшли в Україну надовго, і це тішить аграріїв — мовляв, ці опади вкупі з оптимальними для розвитку рослин температурами зараз рятують наш урожай після посушливої весни.
За її словами, така «мокра» погода буде утримуватись і надалі, тобто у більшості областей йтимуть дощі різної інтенсивності.
«Погоду зумовлюватиме малорухомий атмосферний фронт, що пролягає майже меридіонально, тобто з півночі на південь, через центральну частину України. Цей атмосферний фронт розділяє дві різні за властивостями повітряні маси — вологу і прохолоднішу над правобережною частиною та сухішу і значно теплішу над рештою території», — пояснює Наталія Птуха синоптичні процеси.
Дещо сильніше дощитиме 27 травня у Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій областях, а вночі місцями і на Київщині. 28 травня очікуємо значні дощі в Карпатах і на Прикарпатті. А от на сході та північному сході 27−28 травня буде сухо.
Вітер переважатиме південно-східний, на заході країни — північно-західний. 27 травня на лівобережжі, а потім і 28−29 числа у східних областях можуть бути пориви 15−20 м/с.
Та усі ці дощі й вітри зовсім не означають, що буде холодно. За словами експертки, температурні показники попри все залишатимуться в межах комфортних значень.
30−31 травня загалом картина схожа, але якщо зараз переважають більш рівномірні, спокійні дощі, то в останні дні календарної весни вони ставатимуть дедалі більш короткочасними й локальними, а місцями їх будуть супроводжувати грози, описує далі погоду експертка.
Така сама погода збережеться й у перші дні літа — суттєвих змін на початку червня синоптики не очікують.
«Поки що якогось потужного антициклону з ясним небом і дуже високою температурою в цій синоптичній перспективі ми не бачимо. Тобто знову можуть час від часу проходитимуть атмосферні фронти, подекуди з дощами. Але будуть і прояснення», — зазначає Птуха.
Читайте також
Український виробник спецпричепів подвоїв потужності — збудував новий комплекс
Уругвай уклав угоду з Китаєм про експорт ріпакового та соєвого шроту
Фермер розповів про переваги вирощування мигдаля на Півдні України
Австралійські фермери збільшать площі під ячменем та скоротять під канолою
Критично важливим підприємствам дозволили бронювати більше працівників
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом