УПОА прогнозує добрі перспективи для української малини на міжнародному ринку

Починаючи з 2017 року до 2024 року включно, Україна нарощувала потужності з виробництва малини, передає EastFruit.
Цьому сприяли дуже високі ціни на ягоду, які періодично падали, вганяючи у збиток деяких виробників, але загалом були сприятливими для розвитку галузі.
Про це розповів керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, котрий прогнозує непогані перспективи для українського малинового бізнесу. Можливо, найближчими роками стрімкого зростання не відбудеться, але покращуватиметься якість продукції та каналів збуту.
«Крок назад — два вперед, Україна нарощувала та продовжує нарощувати сировинну базу. Крім того, однозначно збільшуються, нехай не в геометричній прогресії, але в арифметичній точності, потужності заморозки, сортування, післязбиральної доробки та зберігання замороженої ягоди. Якщо 10 років тому це було умовно X заводів Україною, то зараз не менше X10», – цитує Latifundist Тараса Баштанника.
У той же час, з боку наших основних конкурентів, таких як Сербія та Польща, зростання виробництва замороженої ягоди не спостерігається, пише SEEDS. У Польщі зараз намагаються наголошувати на експорті свіжої малини, бо ціни на неї значно вищі.
Якщо раніше класичним ринком збуту малини для українців була Польща, де її перефасовували та відправляли далі, то є всі можливості для самостійного освоєння ринків Західної Європи, Сполучених Штатів, Канади та інших країн, зауважив Тарас Баштанник.
«І, щиро кажучи, це добре, бо й вартість, і надійність цих каналів інша. Тому я думаю, що виручка від малини зростатиме швидше, ніж валовий збір. Просто тому, що ціна продажу може бути вищою. Тому прогнози позитивні», – каже керівник УПОА.
Читайте також
Чорноморський регіон: експортні потоки та майбутній потенціал зернових і олійних. ...
Аграрні асоціації виступили проти ліквідації Мінагро: направили звернення до Прези...
В Україні зростають експортні ціни на пшеницю через обмежену пропозицію
Імпорт соняшникової олії до Індії у червні зріс на 17,8% – SEA
Близько 46% українського борошна у сезоні 2024/25 експортували до ЄС
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом