Умови другої декади жовтня сприяли появі дружніх сходів озимини
Агрометеорологічні умови другої декади жовтня покращились внаслідок дощів, що сприяло проростанню зерна та появі дружніх сходів озимини. Водночас на окремих площах західних областей часті дощі призвели до перезволоження орного шару ґрунту, що є малосприятливим для проведення польових робіт.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У Лісостепу, Поліссі, осередково в Степу коливання температури повітря в нічні та денні години, стримували розвиток злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур та їх шкідливість на рівні 1-6% рослин. Дощова погода сприяла міграції дротяників, личинок хрущів з нижніх шарів ґрунту до поверхні, тому очікується їх шкодочинність у посівах озимих культур.
У посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки, які за чисельності 0,5-2 макс. 3 (Дніпропетровська обл.) екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин.
Переважно в Лісостепу та Поліссі на ранніх посівах озимих пшениці відмічається проявлення хвороб, а саме борошнистої роси, септоріозу (Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська обл.), якими охоплено 1-4% рослин.
Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи – початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними препаратами. Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють дозволеними фунгіцидами.
Нагадаємо, умови для сівби озимих у першій декаді жовтня залишалися несприятливими на 20% площ.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом