Умови для сівби озимих на Херсонщині цього року вкрай несприятливі
За даними Херсонського обласного центру з гідрометеорології, цього року для сівби озимих під урожай 2025 року в області склалися вкрай несприятливі погодні умови. Упродовж серпня та вересня поточного року утримувалась аномально суха, спекотна із суховійними явищами, погода. Площі під сівбу озимих культур залишалися охопленими ґрунтовою посухою, верхній шар ґрунту був надзвичайно сухий.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.
Попри такі умови господарствами північних районів області було розпочато сівбу. Посушливі погодні умови ускладнювали початковий розвиток вже посіяних озимих культур – ріпаку та пшениці, а місцями зерно не проростало тривалий час.
У першій декаді жовтня нарешті аграрії дочекалися опадів. Із підвищенням зволоження ґрунту, на раніше засіяних площах, з’явилися та розвиваються сходи, поява яких тривалий час затримувалася через посуху. Дощі, які проходили протягом звітного періоду, зупинили ґрунтову посуху, яка тривала з середини літа на більшій частині території області. Зволоження ґрунту підвищилось до доброго рівня, що позитивно вплинуло на початковий розвиток озимини. У західній частині області (Херсонський район) триває посів озимих зернових культур.
За даними фітосанітарного моніторингу, проведеного фахівцями управління фітосанітарної безпеки виявлено:
Озима пшениця перебуває у фазі 3-й листок та утворення вузлових коренів, на південному заході ще залишаються ділянки зі сходами. Стан посівів переважно задовільний, місцями добрий.
Озимий ріпак – утворення листової розетки, 2-3-й справжній листок. Стан посівів задовільний, місцями добрий.
Також було проведено обстеження посівів озимих культур на заселення мишоподібними гризунами. Шкідниками заселено до 10% обстежених площ, виявлено поодинокі нори, максимально – 1 жила кол./га в крайових смугах. У порівнянні з минулим роком на цей час спостерігається значно менша чисельність мишоподібних. Суха та спекотна погода літнього періоду негативно вплинула на розвиток та поширення гризунів. Але надалі, за умов помірно теплої і помірно вологої осені та достатньої кормової бази кількість жилих колоній зростатиме. Затяжна тепла осінь може призвести до збільшення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів.
Під час осінньої вегетації ріпаку край необхідно забезпечити чистоту посівів та усунути конкуренцію за елементи живлення й вологу з боку бур’янів, тому господарства проводять обробку посівів гербіцидами.
Фітосанітарний стан озимих культур восени визначатиметься рівнем дотримання організаційно-господарських прийомів, а також значною мірою залежатиме від агрокліматичних умов вегетації. Систематичні обстеження і своєчасне поєднання організаційно-господарських, агротехнічних та хімічних заходів запобігатимуть ускладненням фітосанітарного стану, сприятимуть успішній перезимівлі і формуванню потенціалу продуктивності озимих культур.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом